Starasz się o środki unijne? Dlaczego warto odbyć szkolenie z pozyskiwania dotacji unijnych?

Starasz się o środki unijne? Dlaczego warto odbyć szkolenie z pozyskiwania dotacji unijnych?
Starasz się o środki unijne? Dlaczego warto odbyć szkolenie z pozyskiwania dotacji unijnych?

Jak przyznają rozliczni przedsiębiorcy i osoby marzące o rozpoczęciu działalności gospodarczej na własny koszt, Unia Europejska jest jedną z najhojniejszych organizacji międzynarodowych, która dotacjami wspiera rozwój zarówno małych jak i średnich biznesmenów.

Korzystając z dostępnych funduszy jesteśmy bowiem w stanie odpowiednio wyposażyć własną siedzibę, nabyć dodatkowy, wysoce specjalistyczny sprzęt, czy zatrudnić wykwalifikowanego pracownika, który to może pomóc nam szybciej rozwinąć prowadzony biznes. Pragniemy jednakże nadmienić w tym miejscu, iż pozyskiwanie środków unijnych nie jest tak proste jak mogłoby się początkowo wydawać…dlatego też wysoce zalecane jest odbycie profesjonalnego szkolenia prowadzonego przez profesjonalistów, które to pomoże nam zrozumieć tajniki ubiegania się o wsparcie finansowe.

Eksperckie sesje szkoleniowe, takie jak na przykład te organizowane przez firmę Europoint zajmującą się szkoleniami z zakresu pozyskiwania funduszy unijnych, w znacznym stopniu ułatwią nam usystematyzowanie wiedzy odnośnie dokumentów jakie należy przygotować, warunków jakie należy spełnić oraz wkładu własnego jaki wnieść należy na poczet określonych inwestycji, aby Unia Europejska wyraziła zgodę na dofinansowanie przedstawionego przez nas projektu. W zadaniu tym pomogą nam eksperci z wieloletnim doświadczeniem, którzy na bieżąco uaktualniają swoją wiedzę na temat obowiązujących przepisów prawnych i rozporządzeń bezpośrednio dotyczących pozyskiwania dotacji. To właśnie oni odpowiedzą nam na nasze najbardziej palące pytania, wyjaśnią czy i na jakich warunkach ubiegać się możemy o pieniądze, przedstawią dostępne projekty i inicjatywy w ramach których możemy aplikować o wsparcie finansowe oraz przeprowadzą nas przez proces gromadzenia i wypełniania niezbędnej dokumentacji.

Firmy specjalizujące się w prowadzeniu szkoleń mogą także poszerzyć naszą wiedzę biznesową w innych zakresach. Zapisać się bowiem możemy na kursy zarówno otwarte jak i zamknięte dotyczące przetargów publicznych, zarządzania przedsiębiorstwem oraz prowadzenia działań biznesowych zgodnie z przepisami prawa regionalnego, krajowego i międzynarodowego. Najczęściej do prowadzenia zajęć zatrudniani są eksperci z wieloletnim doświadczeniem teoretycznym i praktycznym w branży, dzięki czemu możemy być pewni, że ich słowa mają pokrycie w rzeczywistości, natomiast przytaczane przez nich anegdoty i przedstawiane przykłady sprawią, że o wiele łatwiej zrozumiemy aspekty poruszane podczas szkolenia. Samodzielne pozyskiwanie dotacji unijnych jest nie lada wyzwaniem, jednakże przy odpowiedniej pomocy profesjonalistów może się ono okazać intrygującą przygodą biznesową, nie natomiast katorgą wiążącą się z koniecznością wypełniania niekończących się plików dokumentów oraz spełniania coraz to nowych standardów i restrykcyjnych przepisów. Jak mówią eksperci, jeżeli chcemy aby Unia Europejska pomogła nam i prowadzonemu przed nas przedsiębiorstwu, pozwólmy ekspertom z dziedziny szkoleń biznesowych, by nam pomogli w przygotowania do procesu aplikacyjnego. Na pewno nie pożałujemy podjętej decyzji!

Może Ci się również spodoba