Najszybszy sposób tworzenia testów i quizów w WordPress

QUIZ Master Next - najszybszy sposób na tworzenie quizów, testów i ankiet w WordPressWtyczka Quiz Master Next na platformę WordPress pozwoli w bardzo prosty sposób tworzyć testy, quizy, ankiety oraz wszelkiego rodzaju formularze kontaktowe. W przypadku testów lub pytań nie istnieją żadne ograniczenia co do ich ilości, a blok z testem można wprowadzić na każdej stronie z pomocą tzw. shortcode. Z poziomu panelu administracyjnego określasz jakie dane użytkownik może zobaczyć po ukończeniu testu w zależności od zdobytych punktów. Jeżeli do wszystkiego jeszcze dorzucimy możliwość wygenerowania certyfikatu po ukończeniu testu to już mamy praktycznie komplet.

Nieograniczona liczba quizów, testów, ankiet, formularzy kontaktowych itp.

Do każdego quizu można dodać nieograniczoną liczbę pytań, a do każdego z tych pytań można przypisać nieograniczoną liczbę odpowiedzi. Każde pytanie można sformatować w języku HTML, dodać zdjęcia, filmy Youtube i wiele więcej.
Tekst, który jest widoczny dla użytkownika może być odpowiednio zmodyfikowany i sformatowany, generalnie wszystko co użytkownik widzi na stronie może być odpowiednio dostosowane do potrzeb autora testu/quizu. 

Różne typy pytań

W testach można stosować przyciski wyboru tzw. radio buttons, prawda/fałsz, pole tekstowe na swobodne odpowiedzi, lista wyboru, pola wielokrotnego wyboru, captcha i inne. Jak zapowiadają twórcy wtyczki, będzie o wiele więcej w kolejnych aktualizacjach.

Różne strony z wynikami dla każdego quizu.

Każdy quiz może mieć nieograniczoną liczbę stron wyświetlających jego wyniki, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Możesz w ten sposób pokazywać różne strony z wynikami w oparciu o punktację użytkownika.

Wysyłka wiadomości e-mail po ukończeniu quizu

Bezpośrednio po ukończeniu quizu przez użytkownika otrzymujesz wiadomość e-mail z wynikami użytkownika. Szablon wiadomości e-mail możesz naturalnie modyfikować i dostosować do swoich potrzeb.

Oceny

Quiz może być oceniany w oparciu o system poprawnych i niepoprawnych odpowiedzi lub w oparciu o punktację. Na początku lub końcu testu można wprowadzać pola z prośbą o podanie danych kontaktowych oraz określić, które z tych pól mają być wymagane. Jeśli nie chcesz wykorzystywać w teście wszystkich pytań możesz złożyć test z kilku losowo wybranych pytań. Jeżeli test jest długi i ma dużą liczbę pytań to możesz również ustawić liczbę wyświetlanych pytań na stronie lub wyświetlać wszystko na jednej.

Zastosowania biznesowe

Wtyczka wyposażona jest również w silnik statystyk, który pokazuje liczbę odwiedzin danego quizu oraz kreśli wykresy danych w postaci kilku różnych grafów, dzięki czemu można szybko sprawdzić  statystyki odwiedzin danego quizu. Wtyczka zawiera również mechanizm logowania pojedynczej czynności, który rejestruje każde działanie wykonywane po stronie administratora, dzięki czemu mamy nad wszystkim kontrolę.

Zapisywanie wyników dla ich późniejszego wykorzystania

Wtyczka gromadzi wyniki quizów, odpowiedzi użytkowników, ich komentarze i wiele więcej.

Inne przydatne funkcjonalności

 • Użytkownik może podzielić się swoimi wynikami z innymi użytkownikami sieci społecznościowych
 • Możliwość wyświetlania wszystkich pytań na jednej stronie lub włączenie opcji dzielenia stron
 • Generowanie certyfikatów dla użytkownika
 • Ustawianie liczby prób podejmowania testu przez użytkownika
 • Włączenie pola komentarza dla każdego pytania oraz/lub sekcji komentarzy na końcu quizu
 • Opcja włączenia podpowiedzi do pytań
 • Możliwość pokazywania użytkownikowi dlaczego odpowiedź jest poprawna
 • Pytania mogą być ułożone w ustalonej kolejności lub losowo
 • Możliwość określenia liderów dla każdego quizu, których można wyświetlać z pomocą tzw. shortcode lub umieścić w widżecie
 • Śledzenie czasu rozwiązywania testu przez użytkownika
 • Możliwość określania limitu czasu przeznaczonego na rozwiązanie testu

Może Ci się również spodoba