Nauka języków – jak rozpoznać dobrego korepetytora

Nauka języków - jak rozpoznać dobrego korepetytora
Nauka języków - jak rozpoznać dobrego korepetytora

Korepetycje językowe są już zjawiskiem powszechnym. Już nie tylko korepetycje w formie tradycyjnej wybierane są przez osoby chcące szlifować swój język obcy. Duże grono osób uczących wybiera korepetycje drogą internetową na przykład wykorzystując do tego komunikator Skype. Na początku roku obserwuje się wzrost zainteresowania podjęciem nauki, co powiązane jest poszukiwaniami dobrego korepetytora.

Jak znaleźć najlepszego korepetytora, czym kierować się wybierając konkretną osobę, która nauczy szybko i efektywnie?

Na początku należy zacząć od wyboru miejsc, gdzie dobrego korepetytora można znaleźć. Na pytanie: gdzie szukać, większość odpowiadających powie Internet. Sieć internetowa jest bogatym źródłem wiedzy wszelkiej, może także być pomocna w tym, aby odszukać korepetytora dla siebie. W Internecie znajduje się największa baza korepetycji najróżniejszego typu. Nie ma potrzeby by wychodzić z domu. W zaciszu domowym, w spokoju można przeglądać, analizować i wyszukiwać setki ogłoszeń, które w serwisach internetowych zamieszczają korepetytorzy. W serwisach z ogłoszeniami można także dodać swoje ogłoszenie, zamieszczając w nim wszystkie interesujące kryteria co do osoby korepetytora. Ogłoszenia zamieszczane przez korepetytorów w sieci mają tą przewagę nad tymi, które znajdziemy na ulotkach, że od razu można zapoznać się z większą ilością informacji na temat korepetytora. W sieci znajdziemy także opinie i rekomendacje wystawione przez osoby, które u danego nauczyciela korzystały z lekcji. Jest to wiarygodny sposób na zdobycie interesujących informacji. Im większa liczba zadowolonych uczniów tym większa szansa, że ten konkretny korepetytor spełni także nasze oczekiwania.

Co szczególnie powinno brać się pod uwagę wybierając korepetytora?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to czy posiada on doświadczenie w nauczaniu z osobami w naszym przedziale wiekowym. Są na przykład korepetytorzy, którzy mają dobre opinie i wyniki, ale ich uczniami są najczęściej dzieci i młodzież. Niektórzy korepetytorzy specjalizują się w tym, aby kompleksowo przygotować do egzaminu, inni częściej zajmują się uczniami zainteresowanymi nauką kompleksową. Wybór korepetytora powinien ściśle wiązać się z własnymi potrzebami.

Kolejne istotne kwestie, które warto brać pod uwagę to poziom wykształcenia nauczyciela, posiadane certyfikaty i dyplomy, dostępność w danych godzinach, elastyczność co do przekładania wcześniej zarezerwowanych lekcji i kwestie finansowe z tym związane.

Istotną sprawą jest ilość i jakość materiałów dydaktycznych jakimi nauczyciel dysponuje.

Przybory biuroweDobrym sposobem na to, aby sprawdzić jak będzie wyglądała współpraca z danym korepetytorem są lekcje próbne. Podczas takiej lekcji można poznać styl pracy nauczyciela. Podczas procesu nauczania istotną rzeczą jest wzajemne zrozumienie. O czymś takim mówi się, że albo jest coś co pozwala nam się dobrze czuć w towarzystwie danej osoby, albo tego nie ma. Tylko bezpośredni kontakt z nauczycielem i wspomniana wcześniej lekcja próbna pozwoli, aby ocenić jak wygląda ta zależność w rzeczywistości.

Szukając odpowiedniego korepetytora od początku powinniśmy wiedzieć na jaki rodzaj korepetycji chcemy uczęszczać, czy mają to być korepetycje grupowe, czy raczej indywidualne zajęcia. To samo dotyczy miejsca gdzie korepetycje mają się odbywać, do wyboru są korepetycje w domu ucznia, korepetycje w domu nauczyciela, korepetycje w innym miejscu, a także korepetycje online (https://preply.com/pl/angielski-przez-skype). Korepetycje indywidualne to gwarancja, że nauczyciel poświęca sto procent swojej uwagi jednemu uczniowi. Ten tryb nauki pozwala również na ustalenie indywidualnego toku nauki zgodnie ze stanem aktualnych wiadomości posiadanych przez ucznia. Jeśli uczeń ma jakiekolwiek braki w danym temacie to dobry korepetytor szybko będzie potrafił je wykryć i tak pokierować lekcjami, aby je jak najszybciej uzupełnić.

Jakie cechy osobowościowe powinien posiadać dobry korepetytor?

Każdy kto zajmuje się udzielaniem korepetycji powinien być osobą komunikatywną i otwartą. Nie jest to z pewnością praca dla ludzi, którzy mają problemy w kontaktach społecznych i są z natury nieśmiałe. W pracy korepetytora przydają się także takie cechy jak rzetelność, terminowość. Oczywiście dla każdego ważne są kwestie finansowe. Dlatego tani i skutecznie uczący korepetytor z pewnością nie będzie musiał narzekać na brak zainteresowania jego usługami. No i chyba najbardziej ważna cecha u każdego korepetytora to umiejętność przekazywania swojej wiedzy. Idealny korepetytor po prostu musi umieć uczyć i lubić to czym się zajmuje. Ta ostatnia cecha jest gwarancją tego, że będzie swoją pracę wykonywał dobrze. Jeśli nauczanie jest pasją, a nie przykrym obowiązkiem to zyskują na tym uczniowie. O takich ludziach mówi się czasami, że mają taki błysk w oku, coś co ich wyróżnia na tle innych korepetytorów.

Nauczyciel, który swoje lekcje traktuje tylko i wyłącznie jako obowiązek, źródło zarobku, coś co trzeba po prostu odbębnić, nigdy nie będzie dobrym nauczycielem. Taki brak zaangażowania zostanie od razu zauważony przez uczniów, którzy na dłuższa metę nie będą chcieli mieć u niego lekcji. Pożądane są również takie cechy jak cierpliwość, czasami anielska, bo i wśród pobierających wiedzę zdarzają się przypadki trudne. Cierpliwość przyda się także w momencie kiedy dłużej trzeba czekać na zakładane rezultaty u ucznia. Zespół tych cech, a przynajmniej kilka z nich, jest powodem, aby wybrać tego, właściwego i skutecznego korepetytora.

Polecamy również:

http://szkola.wp.pl/kat,121278,title,Jak-wybrac-idealnego-korepetytora,wid,15023271,wiadomosc.html
https://korepetytorzy.edu.pl/aktualnosci/jak-wybrac-wartosciowego-korepetytora/7/

Preply.org Autor: Preply.com, platforma do nauki języków obcych m.in: hiszpański przez skype, angielski, niemiecki, włoski i inne. Zapraszamy do Preply!

Może Ci się również spodoba