7 niezbędnych rzeczy do spania jakie dzieci będą potrzebować na Uniwersytecie

7 niezbędnych rzeczy do spania jakie dzieci będą potrzebować na Uniwersytecie
7 niezbędnych rzeczy do spania jakie dzieci będą potrzebować na Uniwersytecie

Jest taki moment, którego obawiają się wszyscy rodzice (lub w tajemnicy są zachwyceni!) – dzień, kiedy ich dziecko wyfruwa z gniazda i wylatuje na uniwersytet. To zupełnie naturalne martwić się o swoje dziecko, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy raz kiedy będzie z dala od domu.

Nikt nie mówi, że studenci powinni chodzić spać wcześnie każdej nocy – to byłoby naiwne – ale to wciąż ważne, aby czuć się wypoczętym, być czujnym na wykładach i uzyskiwać dobre wyniki na egzaminach. Nawet jeśli przez całą noc pisało się esej, dobry początek dnia jest ważny: zdrowe śniadanie i wstanie tak, by zdążyć na wykłady.
Mając to na uwadze, oto kilka niezbędnych rzeczy jakie można spakować młodzieży, by pomóc im uzyskać spokojny sen albo przynajmniej lepszy start w godzinach porannych:

Budzik

Zacznijmy od najbardziej oczywistego. Jeśli wykłady zaczynają się zazwyczaj rano, budzik jest absolutną koniecznością albo istnieje duża szansa, że student wybudzi się dopiero w południe.
Jaki budzik wybrać? Byłbyś zaskoczony, jak wiele niezwykłych budzików można kupić. Jak np. taki, który zeskakuje ze stolika nocnego i jeździ wokół pokoju, dopóki nie wstaniesz, żeby go złapać!

Może to być trochę drastyczne, ale budzik jest nadal niezbędnym elementem zestawu dla każdego studenta. Jest trochę tendencja do rezygnacji z budzików i wykorzystania alarmu w telefonie, ale istnieje wiele powodów, dla których nie jest to dobry pomysł, by użyć telefonu jako budzika. Na przykład, może to zachęcić do sprawdzenia Facebooka lub e-maila, zanim pójdziesz do łóżka, co nie sprzyja dobremu snu albo skutecznemu przebudzeniu.

Zatyczki do uszu

Studenci mogą być hałaśliwym gronem, więc dla tych, którzy próbują uzyskać spokojny sen przed egzaminem, zatyczki do uszu mogą być niezbędne, zwłaszcza jeśli ich współlokatorzy wracają z imprezy i są mniej niż taktowni jeśli chodzi o poziom hałasu.
Dla tych, którzy nie lubią spać z czymś co tkwi w ich uszach polecamy opaskę na głowę z wbudowanymi słuchawkami, przez które można odtwarzać relaksujące dźwięki.

Książka kucharska z przepisami na śniadanie

Wszyscy wiemy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ważne jest, by jeść zdrowo, dzięki czemu będziemy gotowi i zapaleni iść na wykłady, egzaminy albo cokolwiek co masz w tym dniu. Książka z przepisami na zdrowe śniadanie pomoże zapewnić doskonały początek dnia.
Jeśli chcesz, aby stale utrzymywać swoje dziecko na bieżąco ze zdrowymi przepisami mogą oni używać aplikacji z linkami do różnych pomysłów kulinarnych. Student chyba bardziej prawdopodobne, że spojrzy na swoim telefonie, niż przeczyta przepis z książki!

Paczki żywnościowe

Paczki żywnościowe z domu to jedna z najlepszych rzeczy, jakie student może otrzymać, zwłaszcza jeśli są one wykorzystywane do życia bez puszki całymi tygodniami. Oczywiście będziesz gotować większość ich ulubionych potraw, ale można też spróbować w tym kilku nowych, które pomagają promować sen. Wiśnie są doskonałe na sen czy owsianka i tłuste ryby, takie jak tuńczyk, więc można przemycić je pośród paczek herbatników i domowych ulubionych potraw.

Środki uspokajające na sen

Uniwersytet może być stresującym czasem dla wielu młodych ludzi, szczególnie jeśli chodzi o czas egzaminu i terminów opisowych. Wiemy, że stres nie jest dobry dla snu, więc niektóre środki uspokajające mogą pomóc złagodzić obawy i odpłynąć w sen. Rumianek, lawenda i ciepłe mleko są uważane za uspokajające, a także istnieje wiele innych środków na sen, które można również spróbować!

Zasłony

Wielu studentów to nocne stworzenia. Imprezowanie do późna w nocy albo pisanie prac po nocach często oznacza, że trzeba odespać choć trochę w ciągu dnia. Zaleca się zasłony tak, by światło nie przeszkadzało w uzyskaniu przynajmniej trochę snu.

Czyste piżamy

Ponieważ wiemy, że studenci nie są fanami pralki. To daje również doskonałą okazję do zapakowania im czegoś tak żenującego, by pamiętali, jak bardzo ich kochamy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Materace Koło – polskiego producenta materacy do spania.

Może Ci się również spodoba