Narzędzia cyfrowe w nowoczesnej firmie

Cyfryzacja staje się coraz ważniejszym czynnikiem, który wpływa również na rozwój firmy i budowanie jej przewagi konkurencyjnej na rynku. Obecnie nie ma już problemu, aby znaleźć oprogramowanie, które wspiera przedsiębiorstwo na wielu poziomach działania.

Coraz więcej polskich firm stawia na cyfryzację, dostrzegając w niej wiele biznesowych korzyści. Wiele przedsiębiorstw wdraża cyfrowe technologie przede wszystkim w obszarze obsługi klientów, ale w rzeczywistości nowoczesne narzędzia technologiczne oferują o wiele więcej. Oto kilka przykładów takich rozwiązań.

System CRM

Systemy CRM (Customer Relationship Management), czyli oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientem, należy coraz częściej do podstawowych narzędzi w wielu polskich przedsiębiorstwach. Tego rodzaju aplikacje przeszły dużą transformację od lat 80., gdy pojawiły się pierwsze systemy klasy CRM, do czasów obecnych, gdy tego rodzaju oprogramowanie coraz częściej oferowane jest w chmurze. CRM pozwala gromadzić i porządkować dane, a także zarządzać nimi. Dzięki nim można przygotowywać skuteczne strategie sprzedażowe i logistyczne, nie tracąc z oczu ani na chwilę potrzeb klienta.

Elektroniczny obieg dokumentów

W wielu firmach elektroniczny obieg dokumentów to już niezbędne narzędzie. Dotyczy to szczególnie przedsiębiorstw, które muszą przetworzyć ogromne ilości dokumentacji. Dzięki zaawansowanym aplikacjom tej klasy (np. BASELine) można skutecznie zoptymalizować koszty zarządzania dokumentacją, znacznie usprawnić jej przepływ pomiędzy różnymi działami. Elektroniczny obieg dokumentów to wyeliminowanie zagrożenia, że ważny dokument zaginie pośród wielu innych, że trafi do nieodpowiedniej komórki organizacyjnej, a do tego takie oprogramowania przyspiesza rejestrację i weryfikację faktur.

Cyfrowa archiwizacja dokumentów

Dokumenty w formie papierowej to coraz większy kłopot dla nowoczesnych przedsiębiorstw, które chcą budować przewagę konkurencyjną. Wytwarzanie takich dokumentów jest po prostu drogie, ale przechowywanie ich również generuje wysokie koszty. Rozwiązaniem tego problemu są systemy, które pozwalają na archiwizowanie dokumentów w formie cyfrowej. Dzięki temu nie trzeba przeznaczać przestrzeni biurowej na szafki pełne papieru, a dokumentację papierową można przechowywać w dowolnym bezpiecznym miejscu poza firmą. Takie rozwiązanie nie przeszkadza, aby mieć do tych dokumentów stały i błyskawiczny dostęp. Wszystko to za sprawą skanów faktur, umów i dokumentów kadrowych, które zostały umieszczone w elektronicznym archiwum.

Cyfrowa platforma komunikacji

Kolejnym popularnym narzędziem cyfrowym w przedsiębiorstwach są różnego rodzaju platformy do komunikacji zarówno wewnątrz firmy (ekstranet), jak i z kontrahentami, a nawet klientami. Dzięki takim aplikacjom można znacznie usprawnić kontakty biznesowe, jak również kontakty z klientami. Dzięki cyfrowym platformom komunikacji kontrahenci mogą m.in. pobierać faktury, weryfikować saldo, składać zamówienie, a klienci mogą na przykład składać reklamacje itp.

To oczywiście tylko kilka przykładów cyfrowych narzędzi, które coraz chętniej używane są w nowoczesnych firmach. Dzięki takim rozwiązaniom przedsiębiorcy nie tylko ograniczają koszty, ale także usprawniają działanie i budują w ten sposób silniejszą pozycję na rynku.

Te i inne funkcjonalności znaleźć można w systemie BASELine, o którym więcej przeczytasz na stronie https://www.baseline.pl

Może Ci się również spodoba