Poprawka do Moodle 2.0.1 dla IdeaWebserver

Wraz z pojawieniem się wersji Moodle 2.0.1 powstał problem z instalacją oprogramowania (błąd: Web server software is not supported) na niektórych serwerach hostingowych (m.in. na home.pl).

Na forum moodle.org znajdziemy informację o poprawce do Moodle 2.0.1, która pozwala na instalację na serwerze IdeaWebServer. Działa prawidłowo z rozszerzeniem PHP mysqli, które obsługuje połączenia z serwerem MySQL 4.1 i kolejnymi wersjami.

Fix można znaleźć na stronie: http://portalplonsk.pl/moodle_2_ideawebserver.html

Aktualizacja: Obecnie jest już poprawka do Moodle w wersji 2.0.3

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. anja pisze:

  Nie rozumiem, to na home – moodle nie wejdzie?

  • admin pisze:

   Da się zainstalować, w tym celu powstała poprawka. Jeśli byłyby jakieś problemy proszę dać znać.

 2. anja pisze:

  Jestem zupełnym laikiem.
  Wiem jak przenieść moodle na serwer przez ftp, ale jak z poprawką co z nią zrobić? w całości przenieść? i który ewentualnie plik z poprawki?
  I co jeśli mam windowsa- nie bawić się w to bo windows nie da rady?

  • admin pisze:

   1. Należy rozpakować poprawkę i wszystkie pliki znajdujące się w katalogu pliki_i_katalogi_do_nadpisania przenieść na serwer (zastąpić nimi już istniejące w strukturze katalogów moodle). Obecnie poprawka dotyczy moodle w wersji 2.0.3.
   2. Założyć katalog moodledata (najlepiej na zewnątrz całej instalacji) i nadać mu uprawnienia do zapisu dla serwera www, np. 777 (można to zrobić z poziomu klienta ftp)
   3. Rozpocząć instalację. W kroku instalacji dotyczącej potwierdzenia ścieżek należy podać prawidłową lokalizację katalogu z danymi moodledata.

   • anja pisze:

    „(najlepiej na zewnątrz całej instalacji) i nadać mu uprawnienia do zapisu dla serwera www, np. 777 (można to zrobić z poziomu klienta ftp)”
    Na zewnątrz instalacji – czyli po prostu katalog moodle i katalog moodledata?
    A uprawnienia do zapisu dla serwera co to za licho? Można to zrobić z poziomu http://ftp.? To znaczy jak?
    Oj chyba zbyt duży ze mnie laik 🙂
    Dzięki!

   • admin pisze:

    tak – osobno moodle i moodledata. Nie wiem z jakiego klienta ftp korzystasz, ale np. w filezilla masz pod prawym przyciskiem myszy opcję „Prawa pliku” i tam możesz zaznaczyć odpowiednio „odczyt, zapis, wykonanie” lub wpisać wartość numeryczną (777). Bez nadania odpowiednich uprawnień do katalogu serwer www nie będzie miał możliwości niczego do niego zapisać,