Przegląd serwisów internetowych z kursami wideo

Przegląd serwisów internetowych z kursami wideoZ każdym rokiem przybywa w Polsce serwisów internetowych oferujących płatne i darmowe kursy wideo z różnych dziedzin: informatyki, psychologii, finansów, biznesu i wiele więcej. Patrząc na rozwiązania twórców platformy lynda.com czy udemy.com można powiedzieć, że ta forma przyswajania wiedzy i nabywania nowych umiejętności staje się coraz bardziej popularna również w naszym kraju. Jeżeli chcielibyśmy stworzyć statystykę branży, która najchętniej jest wybierana przez twórców kursów wideo to króluje w nim głównie IT oraz biznes, ale jest też sporo kursów z innych dziedzin życia.

1. Eduweb.pl

eduweb

W serwisie oprócz setek kursów wideo dostępne są również szkolenia i warsztaty na żywo. Materiały edukacyjne dedykowane są osobom, które chcą rozpocząć swoją przygodę z grafiką, projektowaniem stron WWW, montażem wideo czy też tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne. Po ukończeniu kursu każdy z jego uczestników może uzyskać certyfikat potwierdzający znajomość danego tematu. Certyfikat wystawiony przez eduweb.pl jest potwierdzeniem umiejętności uzyskanych przez uczestnika kursu w zakresie obsługi oprogramowania oraz znajomości zagadnień związanych z językami programowania (PHP, HTML, CSS, jQuery itp.), obróbką wideo, tworzeniem animacji bądź materiałów graficznych. Dokonanie formalności związanych z zakupem kursu pozwala nam bezpośrednio ściągnąć pliki multimedialne na dysk swojego komputera lub skorzystać z opcji zamówienia materiałów edukacyjnych na płytach DVD. Ciekawie wygląda usługa Eduweb Live w systemie abonamentowym, która umożliwia kontakt z ekspertem, w przypadku gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z jakimś tematem. Ponieważ każdy Warsztat Eduweb Live jest nagrywany istnieje możliwość późniejszego skorzystania z materiałów w dowolnym czasie i miejscu – wygodna opcja dla osób, które z różnych przyczyn nie mogły uczestniczyć w warsztatach na żywo.

2. Strefakursow.pl

strefakursow

W ofercie Wydawnictwa Strefy Kursów znajdziemy materiały wideo z zakresu popularnych tematów tworzenia stron WWW, grafiki czy programowania. Jeśli zależy Ci na tym żeby poszerzyć swoje umiejętności w obsłudze pakietu graficznego Adobe albo zapoznać się z możliwościami frameworków PHP lub zacząć przygodę z projektowaniem 3D – to powinieneś coś znaleźć odpowiedniego dla siebie. W serwisie mamy też do dyspozycji kursy ze świata elektroniki oraz pakiet materiałów edukacyjnych dotyczący obsługi oprogramowania biurowego. Produkty można zakupić w wersji pudełkowej na DVD lub w wersji elektronicznej do natychmiastowego pobrania.

3. Psboy.pl

psboy

Kursy poświęcone są generalnie szlifowaniu umiejętności obsługi oprogramowania Adobe, chociaż znajdziemy też parę pozycji dotyczących SEO, facebooka czy HTML/CSS. W serwisie znajdziemy ciekawą ofertę dla grafików, fotografów oraz osób zajmujących się  przygotowywaniem materiałów do druku. Kursy dostępne są w wersji pudełkowej na płytach DVD, w postaci elektronicznej jako spakowane archiwum ZIP, które można pobrać w panelu klienta oraz w wersji online w ramach abonamentu.

4. Kuvi.pl

kuvi

Na platformie kuvi.pl znajdziemy zarówno ofertę płatnych jak i darmowych kursów, które dedykowane są w szczególności projektantom stron WWW wykorzystujących w codziennej pracy różne technologie: PHP, HTML, CSS, jQuery, WordPress i inne. Dostęp do darmowych materiałów możliwy jest po uprzednim zarejestrowaniu się w serwisie, natomiast użytkownik, który zamówi płatny kurs online, może też dodatkowo zamówić opcję na DVD.

5. Ementor.pl

ementor

W serwisie eMentor znajdziemy szkolenia ze świata finansów i biznesu czy też administracji publicznej. Jeśli chcesz poznać styl pisania efektywnych emaili, komunikacji, autoprezentacji bądź też zgłębić tajniki Savoir Vivre w Urzędzie – to tutaj możesz znaleźć coś dla siebie. Jest też sporo materiałów dotyczących rozwoju osobistego jak i umiejętności czysto hobbistycznych jak taniec lub pływanie.

6. Ekademia.pl

ekademia

Ekademia to serwis, w którym tematyka kursu jak i jego forma nie jest niczym ograniczona. Znajdziemy tutaj zarówno ofertę kursów wideo, jak i e-booki, artykuły, kursy audio i wiele innych. Najwięcej kursów pochodzi ze świata biznesu, sporo materiałów jest też poświęconych rozwojowi osobistemu i psychologii, a także zagadnieniom związanym z komputerami i Internetem. Ekademia działa na zasadzie otwartej platformy e-learningowej, w której każda firma może udostępniać własne kursy zarówno w formie płatnej jak i darmowej.

Jeśli znasz jakieś serwisy internetowe gdzie można znaleźć ciekawe kursy wideo (i nie tylko) podziel się z nami w komentarzu.

Może Ci się również spodoba