Jak wstawić plik w formacie Flash do prezentacji OpenOffice Impress / PowerPoint?

Jak wstawić plik w formacie Flash do prezentacji OpenOffice Impress / PowerPoint?Flash Video (FLV) to format multimedialny stosowany w przypadku dystrybucji plików wideo przez internet. Najwięcej takich plików możesz znaleźć w serwisie YouTube, Google Video, Reuters.com, Yahoo! Video MySpace czy RedTube.

Statyczna prezentacja będzie sprawiać dużo lepsze wrażenie jeżeli dodasz do niej trochę “życia” – czyli multimediów. Jeżeli chcesz zaimportować plik *.flv do prezentacji OpenOffice Impress / PowerPoint musisz najpierw przekonwertować do formatu akceptowanego przez te programy (MPEG, AVI, WMV lub ASF). W zależności od tego jakiego programu używasz musisz sprawdzić jakie formaty są przez niego akceptowane.

Konwersji możesz dokonać na różne sposoby:

Konwersja online

Wybierz plik, który chcesz wstawić do prezentacji (np. z YouTube). Na stronie Online FLV Converter podajesz adres URL do pliku Flash Video

Online FLV Converter

Po wybraniu formatu konwersji zatwierdzasz przyciskiem Start. Zaczyna się proces konwersji, którego czas trwania uwarunkowany jest wielkością pliku, który jest poddawany konwersji.

Online FLV Conversion progress

W przypadku większych plików lepszym rozwiązaniem jest ściągnięcie filmu *.flv na dysk, a następnie przekonwertowanie do wybranego formatu. Jeżeli korzystasz z przeglądarki firefox możesz zainstalować dowolne rozszerzenie FLV downloader, np. 1-Click YouTube Video Download lub Fast FLV Download i automatycznie ściągnąć wybrane video ze strony.

Rozszerzenia FLV Download do Firefox

Jeśli już masz wybrany plik na dysku swojego komputera korzystasz z darmowego konwertera plików znajdującego się na stronie http://www.media-convert.com

Media - Convert

Media - Convert AVI

Po zatwierdzeniu przyciskiem OK rozpocznie się konwersja pliku.

Media - Convert - pasek postępu

Prawidłowa konwersja pliku powinna nam pokazać następujący ekran:

Media - Convert - konwersja zakończona

Taki plik ściągamy sobie na dysk twardy naszego komputera, a następnie wstawiamy do naszej prezentacji.

Konwersja lokalna

W przypadku gdy nie dysponujemy szybkim łączem lepszym rozwiązaniem może okazać się zainstalowanie darmowej aplikacji, np. Pazera Free FLV to AVI converter. Program jest całkowicie darmowy zarówno do celów niekomercyjnych, jak i komercyjnych. Szczegółowe informacje o programie można uzyskać tutaj.

Przygotowany plik video możesz już śmiało zaimportować do swojej prezentacji. W programie OpenOffice Impress będzie to wyglądać mniej więcej tak:

Import wideo do programu OpenOffice Impress

Teraz tylko przechodzimy w tryb pokazu slajdów i gotowe!

Może Ci się również spodoba