Przegląd mniej znanych narzędzi Google #2 – Google Keep

Przegląd mniej znanych narzędzi Google #2 – Google KeepW świecie, w którym borykamy się z natłokiem zadań i codziennych obowiązków do wykonania (a ich liczba stale rośnie …), ciężko dać sobie radę bez narzędzi ułatwiających tworzenie listy zadań do realizacji. Pożegnajmy świat żółtych karteczek, a przywitajmy narzędzie, które dzięki synchronizacji z Google pozwoli szybko tworzyć  notatki tekstowe, graficzne, głosowe bądź tworzyć zaawansowane listy z pomocą dowolnego urządzenia – tablet/smartfon z Androidem, Chrome czy Android Wear.

To co typowe dla wielu narzędzi Google – to prostota i elastyczność. Nie ma znaczenia gdzie utworzysz notatkę – w Google Keep możesz stworzyć ją z pomocą przeglądarki Chrome, a skasować lub zarchiwizować na tablecie. Dzięki synchronizacji narzędzi Google nie ma z tym najmniejszego problemu.

Google Keep

Aplikację na smartfona czy tablet z Androidem można pobrać z Google Play. Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy zalogować się na swoje konto Google i można już tworzyć nowe notatki. Wybrane notatki można archiwizować, zmieniać ich kolejność, udostępniać w Google+ bądź też wysłać innym użytkownikom tradycyjnie z pomocą poczty Gmail. W Google Keep udostępniamy treści pochodzące z innych aplikacji typu Galeria czy Chrome. Jeżeli edytujesz notatkę na różnych urządzeniach, a jedno z nich jest w stanie offline wyświetli się powiadomienie o sprzecznych zmianach – możesz naturalnie zachować obie wersje utworzonej notatki.

Razem z notatkami istnieje możliwość tworzenia przypomnień – jedno przypomnienie per notatka. Wystarczy podać określoną datę i godzinę albo ustawić przypomnienie lokalizacyjne jeśli zadanie dotyczy określonego miejsca. Ponieważ notatki automatycznie synchronizują się z Google, możliwe jest wyszukiwanie i wyświetlanie ich na innych urządzeniach z systemem Android oraz w internecie.

Dla urządzeń z Androidem 4.2 dostępne są też tzw. Widżety Google Keep. Jeden z widżetów wyświetli nam istniejące notatki, natomiast kolejny pozwoli tworzyć nowe notatki na ekranie głównym urządzenia (bądź na ekranie blokady).

Ciekawą funkcjonalnością aplikacji jest możliwość dodawania notatek głosowych. Wystarczy włączyć mikrofon i nagrać swoją wypowiedź – jest to chyba najszybsza forma tworzenia notatek.

Nie ulega wątpliwości, że jeżeli korzystasz czynnie z różnych narzędzi Google to Google Keep również powinno Ci ułatwić codzienną organizację pracy.

Może Ci się również spodoba