Języki obce… coraz mniej obce! Czyli co powinieneś wiedzieć o Multikurs.pl.

Multikurs - nauka języków obcychNauka języków obcych może być naprawdę przyjemna – a to za sprawą takich platform edukacyjnych jak Multikurs.pl. Platforma umożliwia naukę języków obcych w oparciu o innowacyjne, a przede wszystkim szybkie i skuteczne metody nauczania. Na platformie możemy studiować już nie tylko takie popularne języki jak: angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski oraz rosyjski, ale również zdobywające coraz większą rzeszę fanów języki: japoński, chiński czy też arabski.

Co najważniejsze – wszystkie kursy są prowadzone w trybie online, co w porównaniu z kursami stacjonarnymi stanowi nie tylko ulgę w wymiarze finansowym, ale przede wszystkim oszczędność czasu i dowolne tempo nauki.  Tak samo jak w przypadku kursów stacjonarnych tak i tutaj mamy możliwość otrzymania certyfikatu (wystawionego na podstawie testu sprawdzającego), który jest potwierdzeniem zdobytych przez nas umiejętności językowych.

Autorzy projektu udostępniają narzędzia do szybkiej nauki słówek i zwrotów języka obcego oraz szereg dodatkowych materiałów: filmów, animacji, ćwiczeń kaligraficznych i wiele więcej.  Do każdego słówka/zdania przyporządkowane jest nagranie, które pomoże nam nie tylko utrwalić wymowę, ale również nauczyć się jego prawidłowego brzmienia, natomiast dzięki Systemowi Inteligentnych Powtórek można określić optymalny termin powtórzenia słówka. Metoda ta, zwana metodą MultiWords, jest zaimplementowana w kursach nauki słówek dostępnych dla poszczególnych grup językowych występujących na platformie.

httpv://youtu.be/8QFbzTo_x60

Twórcy systemu pomyśleli również o użytkownikach mobilnych, którzy cenią sobie możliwość korzystania z materiałów dydaktycznych w dowolnym miejscu i w dowolnym momencie. Dla takich użytkowników powstała specjalna aplikacja na telefony komórkowe, która pozwala przyswajać słówka w drodze do pracy czy szkoły. Aplikacja dotyczy kursów prowadzonych metodą MultiWords.

Oprócz nauki słówek metodą MultiWords dostępne są również kursy językowe na poziomie początkującym oraz intensywne kursy na poziomie średnio zaawansowanym, gdzie znajdziemy sporo materiału dydaktycznego podzielonego na określone bloki tematyczne. Jeżeli do wszystkiego dołączymy jeszcze szereg ćwiczeń gramatycznych, animacji oraz treści audio/wideo to mamy już pełny pakiet narzędzi do szlifowania naszego języka.

httpv://youtu.be/Lkyr9WekvP0

A jeśli jeszcze czujemy niedosyt w nauce języka to sięgamy do materiałów z bloku Multidodatki – tutaj mamy kolejną porcję nagrań, ćwiczeń i testów na różnym poziomie zaawansowania. Ciekawostki oraz artykuły mają za zadanie przybliżyć kulturę i obyczaje danego kraju, natomiast gry sprawiają, że nauka języka to też zabawny sposób przyswajania wiedzy.

Dobrze, ale jak wszystko wygląda z poziomu użytkownika?

Weźmy np. kurs nauki słówek metodą MultiWords.. Wybieramy grupę słówek bądź zdań do nauki, które są przyporządkowane określonym grupom tematycznym (przy czym nie musimy dodawać do nauki słówek, które już znamy). Oznacza to, że każdego dnia (bądź w kolejnym etapie nauki) możemy wybrać kolejną/kolejne grupy słówek i zwrotów. Możemy również dodać własny zestaw słówek wraz z odpowiadającym im tłumaczeniem oraz brzmieniem.  Słówka, bądź zwroty z którymi mieliśmy największy problem w trakcie nauki możemy sobie przyswoić poprzez specjalne ćwiczenie utrwalające dostępne w kolejnym etapie nauki – po prostu nie tracimy też czasu na powtarzanie opanowanego już materiału. Kolejne słówka wybieramy do powtórzeń, a następnie w module Samooceny możemy sprawdzić, czy znamy dane słowo w języku obcym.

Multikurs MultiWords

Co ciekawe w metodzie MultiWords analizowane są na bieżąco postępy w nauce i na tej podstawie dobierane są optymalne terminy powtórek. Kurs jest skonstruowany w taki sposób, aby użytkownik mógł utrwalić sobie wymowę, pisownię oraz rozumienie ze słuchu. A.. i jest jeszcze opcja dla tych, którzy preferują naukę języka obcego w sposób tradycyjny, bez konieczności korzystania z komputera. Opcja fiszki – bo o niej mowa – to możliwość wydrukowania sobie zestawu słówek wraz z tłumaczeniem na język polski. Ciekawie również wygląda zakładka ze statystykami i postępami w nauce – wiemy jak długo trwa nauka, ile materiału zostało zrealizowane, a ile pozostało do przerobienia, system podaje nam również liczbę trudnych słówek oraz kalendarz powtórek.

Za pomocą dodatkowych ćwiczeń można sobie utrwalić przyswajanie słówek, np. rozpoznawanie słówek ze słuchu – dane słówko jest wypowiadane przez lektora (native speaker’a), natomiast użytkownik musi wybrać jedną prawidłową odpowiedź spośród czterech dostępnych. Podobnie jest w module Dyktando,  z tą różnicą, że nie wybieramy jednej odpowiedzi z kilku dostępnych, ale musimy ją wpisać w odpowiednim polu – ćwiczy to umiejętność rozumienia ze słuchu oraz pisownię.  Z kolei w następnym module możemy wybrać odpowiednie polskie tłumaczenie słówka, które wcześniej zostało wypowiedziane w języku obcym.

Osobiście najbardziej przypadły mi do gustu intensywne kursy na poziomie średnio zaawansowanym. Mamy tutaj podział materiału na bloki tematyczne, nagrania krótkich historyjek w formie audio/video pozwalających przyswoić umiejętność rozumienia ze słuchu.  Dodatkowe ćwiczenia gramatyczne oraz interaktywne dialogi + opcja nagrywania własnego głosu sprawiają, że nauka języka obcego potrafi być naprawdę wciągająca 🙂

Multikurs Advanced

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem ilości  zgromadzonego materiału oraz sposobu ich przygotowania. To jest kolejny dowód na to, jak bardzo warto inwestować w nowoczesne technologie i nowoczesne sposoby nauczania.

Multikurs.pl – doceniamy!

Czekamy na więcej takich platform:)

Możesz również polubić…