Syntezator mowy IVONA TTS – program zmieniający tekst na mowę

Syntezator mowy IVONA TTS - program zmieniający tekst na mowęSyntezator mowy IVONA TSS jest jednym z najciekawszych polskich projektów, który można stosować szeroko również w e-learningu. W chwili obecnej projekt jest częścią Amazon.com.

Spektrum zastosowania tego oprogramowania jest naprawdę szerokie – w zasadzie wszędzie tam, gdzie uzasadniona jest zamiana tekstu na mowę. Aplikacja wykorzystuje “algorytmy syntezy mowy w oparciu o elementy sztucznej inteligencji i mowy ludzkiej, jako interfejsu komunikacji z komputerem” (źródło: www.ivona.com).

Twórcy programu systematycznie poszerzają portfolio głosów, które wykonane są w technologii BrightVoice. Dzięki zastosowaniu tej technologii odczytywany tekst nie brzmi sztucznie, jest bardziej ekspresyjny i wyrazisty – co w efekcie przyczynia się do tego, że praktycznie nie jesteśmy w stanie zorientować czy mamy do czynienia z żywym człowiekiem czy też z syntezatorem mowy. Pełną listę głosów można odsłuchać na stronie producenta oprogramowania. Ivona Android

Syntezator mowy można z powodzeniem wykorzystywać w e-szkoleniach, dzięki czemu możemy je kierować również do osób słabo widzących oraz tych osób, które cenią sobie mobilność (np. możliwość odsłuchania szkolenia w trakcie jazdy samochodem, rowerem itd.).

Oprócz klasycznej wersji na Windowsa jest również wersja mobilna dla urządzeń z systemem Android, dostępna na play.google.com. Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy tylko w ustawieniach głosowych zmienić domyślny mechanizm przetwarzania tekstu na mowę na IVONA Text-to-Speech HQ i gotowe. W katalogu oprócz polskiego głosu można pobrać również m.in. angielski, niemiecki, hiszpański i francuski.

Ciekawym produktem z punktu widzenia developerów może być IVONA Speech Cloud (Software as a Service) – tutaj mamy szerokie pole do popisu, gdyż architektura tego rozwiązania pozwala na tworzenie mowy w praktycznie dowolnym języku programowania. Wystarczy wpisać kilka linijek kodu odpowiedzialnych za generowanie mowy do własnej aplikacji i już gotowe.

Dzięki takiemu rozwiązaniu  IVONA Speech Cloud można stosować praktycznie we wszystkich urządzeniach i usługach posiadających dostęp do Internetu (PC, notebook, netbook, smartphone, czytnik ebooków, strony www itp.)

httpv://youtu.be/u0YybpK5EaQ

Może Ci się również spodoba