Szykuje się przełom w edukacji szkolnej przez internet

zadane.plNajwiększy na świecie dostawca rozwiązań social learningowych skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej planuje w ramach swoich serwisów wdrożyć rozwiązania, które zmotywują uczniów do jeszcze chętniejszego pomagania sobie w zrozumieniu zagadnień z lekcji. Nad projektem pracuje grupa specjalistów – psychologów i pasjonatów edukacji. Brainly.com zapowiada rewolucję na rynku edukacji w internecie.

Brainly.com łączy miesięcznie ponad 12,5 milionów dzieci, które wspólnie pracują nad materiałem z lekcji i zadaniami szkolnymi. Swoją istotną pozycję na rynku globalnym w dużej mierze zawdzięcza właśnie uczniom, którzy odwiedzają serwis poszukując odpowiedzi na swoje pytania dotyczące zadań domowych. Brainly.com poprzez swoich siedem wersji językowych dociera do uczniów z ponad 19 krajów a dzięki międzynarodowemu zasięgowi ma możliwość obserwacji, w jaki sposób zmienia się system nauczania i w jakim kierunku zmierza edukacja na świecie.

Jako Brainly obserwujemy nowe, niepokojące trendy w edukacji. Ostatnie rozwiązania, które zamiast motywować oraz ułatwiać zrozumienie zadań przez uczniów, będą jedynie udostępniać gotową bazę płatnych materiałów, mogą prowadzić do nieodwracalnych strat w podejściu do edukacji. Tkwi w nas obawa, że wypaczą prawidłowe postawy u dzieci, które coraz rzadziej uważają korzystanie z gotowców za naganne” – mówi Łukasz Haluch

Dlatego Brainly.com zaprosiło do rozmów specjalistów nie od rozwiązywania zadań i tworzenia gotowej bazy materiałów, ale specjalistów od motywacji, twórczości i psychologii rozwojowej, zarówno pedagogów jak i psychologów. Łączy ich wspólny cel – umożliwić określenie i rozwój naturalnych zdolności oraz wzmacnianie słabszych stron uczniów. “Wspólnie tworzymy projekt, który ma być alternatywą dla obecnego modelu wykorzystania internetu w edukacji. Proponujemy rewolucję na polskim rynku – prawdziwą edukację i ciągłe doskonalenie zamiast bezmyślnego przepisywania gotowych treści” – dodaje Haluch. – “Widzimy jak różnią się postawy i podejście uczniów do uczenia się w różnych kontekstach kulturowych. Ale jedno jest zawsze wspólne…”

Zespół postanowił wykorzystać swoją rolę i pozycję w społeczności młodych ludzi. Pierwszym krokiem ma być projekt, którego start ma nastąpić już we wrześniu. Partnerami projektu są E(x)plory, Zadane.pl oraz Prorozvojovo. W akcję włączyły się także młode polskie gwiazdy, w tym popularny wokalista – Sebastian Rutkowski, który równolegle startuje z projektem skierowanym do polskich uczniów pod nazwą Pokonaj Siebie. Więcej informacji: www.zadane.pl.

Źródło informacji: informacja prasowa

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Krzysztof pisze:

    E-learning to przyszłość, kierunek w którym zmierza współczesna edukacja. Trzeba jednak mieć na uwadze, że będą konieczne zmiany nawyków jakie maja dzieci – wymagana będzie większa mobilizacja i samozaparcie.

  2. Marta pisze:

    Też uważam, że system szkolnictwa należy zmienić. W Polsce wciąż zbyt często kładzie się zbyt duży nacisk na nauczanie teoretycznych treści, które nie są danemu uczniowi do niczego potrzebne. Na szczęście czasami widać już przebłyski, kiedy to nauczyciele uczą raczej tego, jak kreatywnie myśleć, szybko się uczyć, jak dostosowywać do szybkich zmian informacji, technologii itp., jak się rozwijać, a nie tylko szczegółów z historii Polski czy doktryn filozoficznych.
    A bez nowoczesnych metod nauczania (e-learning, social-learning, blended earning) nie wyobrażam sobie skutecznego nauczania w dzisiejszych czasach.