Szykuje się przełom w edukacji szkolnej przez internet

zadane.plNajwiększy na świecie dostawca rozwiązań social learningowych skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej planuje w ramach swoich serwisów wdrożyć rozwiązania, które zmotywują uczniów do jeszcze chętniejszego pomagania sobie w zrozumieniu zagadnień z lekcji. Nad projektem pracuje grupa specjalistów – psychologów i pasjonatów edukacji. Brainly.com zapowiada rewolucję na rynku edukacji w internecie.

Brainly.com łączy miesięcznie ponad 12,5 milionów dzieci, które wspólnie pracują nad materiałem z lekcji i zadaniami szkolnymi. Swoją istotną pozycję na rynku globalnym w dużej mierze zawdzięcza właśnie uczniom, którzy odwiedzają serwis poszukując odpowiedzi na swoje pytania dotyczące zadań domowych. Brainly.com poprzez swoich siedem wersji językowych dociera do uczniów z ponad 19 krajów a dzięki międzynarodowemu zasięgowi ma możliwość obserwacji, w jaki sposób zmienia się system nauczania i w jakim kierunku zmierza edukacja na świecie.

Jako Brainly obserwujemy nowe, niepokojące trendy w edukacji. Ostatnie rozwiązania, które zamiast motywować oraz ułatwiać zrozumienie zadań przez uczniów, będą jedynie udostępniać gotową bazę płatnych materiałów, mogą prowadzić do nieodwracalnych strat w podejściu do edukacji. Tkwi w nas obawa, że wypaczą prawidłowe postawy u dzieci, które coraz rzadziej uważają korzystanie z gotowców za naganne” – mówi Łukasz Haluch

Dlatego Brainly.com zaprosiło do rozmów specjalistów nie od rozwiązywania zadań i tworzenia gotowej bazy materiałów, ale specjalistów od motywacji, twórczości i psychologii rozwojowej, zarówno pedagogów jak i psychologów. Łączy ich wspólny cel – umożliwić określenie i rozwój naturalnych zdolności oraz wzmacnianie słabszych stron uczniów. “Wspólnie tworzymy projekt, który ma być alternatywą dla obecnego modelu wykorzystania internetu w edukacji. Proponujemy rewolucję na polskim rynku – prawdziwą edukację i ciągłe doskonalenie zamiast bezmyślnego przepisywania gotowych treści” – dodaje Haluch. – “Widzimy jak różnią się postawy i podejście uczniów do uczenia się w różnych kontekstach kulturowych. Ale jedno jest zawsze wspólne…”

Zespół postanowił wykorzystać swoją rolę i pozycję w społeczności młodych ludzi. Pierwszym krokiem ma być projekt, którego start ma nastąpić już we wrześniu. Partnerami projektu są E(x)plory, Zadane.pl oraz Prorozvojovo. W akcję włączyły się także młode polskie gwiazdy, w tym popularny wokalista – Sebastian Rutkowski, który równolegle startuje z projektem skierowanym do polskich uczniów pod nazwą Pokonaj Siebie. Więcej informacji: www.zadane.pl.

Źródło informacji: informacja prasowa

Może Ci się również spodoba