eduSQUARE wprowadza pierwszą w Polsce kompleksową platformę e-learningową

eduSQUAREeduSQUARE jest platformą edukacyjną do tworzenia i prowadzenia multimedialnych szkoleń przez Internet. Umożliwia łatwe tworzenie dobrze przyswajalnych, atrakcyjnych graficznie interaktywnych kursów i egzaminów. eduSQUARE jest jedynym na rynku zintegrowanym narzędziem umożliwiającym tworzenie, prowadzenie i zarządzanie szkoleniami przy użyciu jednej, intuicyjnej w obsłudze aplikacji.

Na początku maja firma eduSQUARE oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy produkt o tej samej nazwie – kompleksową platformę edukacyjną do tworzenia i prowadzenia przez Internet szkoleń multimedialnych. eduSQUARE przeznaczona jest przede wszystkim dla firm szkoleniowych i szkół językowych, firm o rozbudowanych sieciach sprzedaży prowadzących liczne szkolenia produktowe oraz fundacji i stowarzyszeń. Największym atutem platformy jest jej kompleksowość.

– Zastosowaniem rozwiązań IT w edukacji zajmujemy się od lat, współpracując m.in. ze szkołą językową oraz wydawnictwem edukacyjnym. Współtworzymy także platformę e-learningową do nauki języka angielskiego, której głównym odbiorcą są banki oraz firmy farmaceutyczne.
– opowiada Łukasz Miedziński, Kierownik projektu eduSQUARE – Analizując rynek platform
e-learningowych przekonaliśmy się, że choć istnieje wiele rozwiązań IT wspierających e-learning, to żadne z nich nie daje możliwości zarówno samodzielnego tworzenia i prowadzenia szkoleń jak i zarządzania procesem nauczania jednocześnie. Na początku ogarnęło nas zdumienie, gdyż to właśnie tych funkcjonalności spodziewaliśmy się po tego typu rozwiązaniach. Na szczęście, zdumienie szybko przekształciło się w ideę.

eduSQUARE Kompleksowość eduSQUARE wynika z połączenia w jednej aplikacji trzech różnych funkcjonalności:

  • Tworzenia multimedialnych, interaktywnych szkoleń, kursów, testów i ćwiczeń
  • Prowadzenia przez nauczyciela internetowych spotkań na żywo z uczniami
  • Zarządzania procesem nauczania przez administratora

Mogłoby się wydawać, że tak rozbudowane narzędzie będzie trudne w obsłudze. Nic bardziej mylnego! Kreator szkoleń eduSQUARE zbudowany jest na bazie technologii drag and drop (przeciągnij i upuść), wykorzystywanej od lat choćby w systemach Windows. Dzięki temu, wzbogacanie materiałów szkoleniowych o dźwięki, filmy, zdjęcia, komiksy oraz interaktywne ćwiczenia jest intuicyjnie proste nawet dla osób bez zaawansowanej wiedzy informatycznej. Ponadto, Kreator posiada wbudowaną wyszukiwarkę ponad 15 milionów zdjęć, syntezator mowy IVONA oraz pozwala importować pliki programów Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), co pozwala skutecznie zaoszczędzić czas osób przygotowujących materiały szkoleniowe.

Wirtualna klasa eduSQUARE działa bardzo podobnie jak Skype, oferując jednak dodatkowo Wirtualną tablicę, na której zarówno nauczyciel jak i uczniowie mogą pisać, rysować oraz komentować materiały, a także współdzielić swój pulpit, co jest szczególnie przydatne w przypadku szkoleń o tematyce IT.

Również interfejs LMS w eduSQUARE, służący do zarządzania procesem nauczania, jest łatwy w obsłudze. Koordynatorzy nauczania w szkołach językowych, pracownicy działu HR w firmach, czy też dowolne inne osoby w innych organizacjach bez trudu poradzą sobie z dodawaniem uczniów do poszczególnych kursów oraz śledzeniem ich postępów w nauce.

Wszystkie te funkcjonalności pozwalają skutecznie zaoszczędzić czas, przeznaczany do tej pory przez różne osoby (nauczycieli, projektantów kursów, administratorów) na zarządzanie procesem kształcenia e-learningowego w ich firmach. Ponadto, niebawem platforma zostanie rozwinięta o jeszcze jedną funkcjonalność – uczniowie będą mogli zapoznawać się z materiałami szkoleniowymi na urządzeniach mobilnych, które to materiały będą się automatycznie konwertowały do odpowiedniego formatu już na etapie ich tworzenia, bez konieczności wykonywania dodatkowej pracy przez nauczycieli.

Twórcy eduSQUARE pomyśleli także o wygodnym dla klientów modelu współpracy SaaS – wszystkie funkcjonalności platformy zawarte są w ramach jednej aplikacji dostępnej przez Internet, dzięki czemu do korzystania z niej nie potrzeba przeprowadzać czasochłonnego wdrożenia. Pozwala to zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze użytkowników. Rozliczanie za korzystanie z programu jest również bardzo korzystne, gdyż opiera się na opłacie abonamentowej składającej się z części stałej oraz zmiennej, uzależnionej od intensywności korzystania z produktu w danym okresie.

Platformę można przetestować za darmo na stronie www.edusquare.pl

źródło: informacja prasowa

Możesz również polubić…