Adobe e-Learning Suite v2

Adobe e-Learning Suite v2Firma Adobe wydała parę tygodni temu najnowszą wersję swojego pakietu “e-Learning Suite”, który w obecnym kształcie wyposażony jest w szereg usprawnień oraz aktualizacji. 

Jest to kompletny zestaw narzędzi umożliwiających tworzenie profesjonalnych szkoleń i kursów na platformę e-learningową.

Na największą uwagę zasługuje naturalnie Adobe Captivate Suite 5, któremu poświęcę wkrótce osobny artykuł. Cały pakiet dostępny jest  dla systemów Windows i Macintosh, a w jego skład wchodzą następujące aplikacje:

  • Adobe Captivate 5
  • Adobe Flash Professional CS5
  • Adobe Dreamweaver® CS5
  • Adobe Photoshop CS5 Extended
  • Adobe Acrobat® 9 Pro
  • Adobe Presenter* 7
  • Adobe Soundbooth CS5
  • Adobe Bridge CS5
  • Adobe Device Central CS5

* *Dostępny tylko na platformy Windows®.

Zestaw narzędzi (aplikacji) został tak dobrany, aby można było tworzyć w pełni profesjonalne i interaktywne szkolenia. Prawdopodobnie wystarczyłby sam Captivate, jednak dla edycji obrazów czy dźwięku potrzebujesz dodatkowe narzędzia. Z nowym pakietem, przyśpieszysz znacznie edycję plików audio, grafiki czy animacji, w niektórych przypadkach nawet ponad 35%. Na początek przyjrzyjmy się oprogramowaniu Adobe Acrobat 9 Pro, które posiada szereg funkcji umożliwiających przygotowanie całkiem ciekawej treści szkoleniowej.

Adobe Acrobat® 9 Pro
Możesz już przygotować cały materiał szkoleniowy tylko w oprogramowaniu Adobe Acrobat, dzięki funkcjom dołączania wideo, obrazów, dźwięku i animacji:

Multimedia Adobe Acrobat 9 Pro

Jeśli dołączysz plik wideo zostanie on automatycznie przekonwertowany na obiekt Flash, tak, aby istniała możliwość odtwarzania pliku w przeglądarkach Adobe Reader na różnych platformach.

Dodanie wideo w Adobe Acrobat 9 Pro

W programie możesz łączyć różne pliki w portfolio PDF. Pliki w portfolio PDF mogą mieć różne formaty i mogą pochodzić z różnych aplikacji.

Portfolio PDF

Jeżeli chcesz, aby Twój materiał posiadał elementy interaktywne bardzo łatwo możesz wstawić wszelkiego rodzaju przyciski, dla których szybko jesteś w stanie określić co ma nastąpić w momencie najechania na przycisk myszką

Zaawansowana edycja

Właściwości przycisku

Na temat możliwości Adobe Acrobata można pisać powieści. Na pewno będę wracać do niego w kolejnych artykułach.

Może Ci się również spodoba