Będzie dużo o tworzeniu kursów…

Będzie dużo o tworzeniu kursów...Postanowiłam, że zdecydowaną większość artykułów i nagrań wideo poświęcę właśnie zagadnieniom tworzenia kursów, szkoleń, produktów informacyjnych. Będzie to swego rodzaju wachlarz narzędzi przydatnych przy tworzeniu własnego produktu.

W sieci znajdziesz bardzo dużo narzędzi, za pomocą, których możesz szybko stworzyć pierwszy produkt informacyjny. Są to narzędzia płatne i bezpłatne, w większości przypadków płatnych narzędzi można pobrać wersję testową i sprawdzić czy odpowiada Twoim wymaganiom. Często właśnie tak robię zanim zdecyduję się na zakup jakiegoś oprogramowania. Jeżeli firma nie udostępnia wersji testowej czy chociaż demo produktu, prawie na pewno nie kupię nic od nich.

Zestaw narzędzi podzielę na 2 kategorii:

  1. Kursy e-learningowe na platformy LMS (czyli takie, które można umieścić np. na Moodle, zgodnych ze standardem SCORM itp.)
  2. Kursy, szkolenia, produkty informacyjne na platformy typowo sprzedażowe (czyli pojedyncze pliki audio, wideo, pdf, html itp. , które możesz sprzedawać na dowolnej stronie www)

Jeśli korzystasz już z jakiegoś oprogramowania, to podziel się opinią na jego temat w komentarzu. Bardzo prawdopodobne jest że ja również mogłam mieć z nim do czynienia – wymiana doświadczeń może okazać się bezcenna 🙂

Może Ci się również spodoba