Zabawa i nauka – jaki prezent na gwiazdkę wybrać dla ucznia

Zabawa i nauka – jaki prezent na gwiazdkę wybrać dla ucznia
Zabawa i nauka – jaki prezent na gwiazdkę wybrać dla ucznia

Czy nauka musi być nudna? Jakie zabawki i sprzęty wybrać by dziecko miało z nich radość oraz mogło się rozwijać? Bardzo często rodzice zadają sobie te pytania, szczególnie w okresie przedświątecznej gorączki zakupowej. Oto kilka ciekawych pomysłów na prezent dla dzieci chodzących już do szkoły.

Program do nauki programowania – rozwija logiczne myślenie

Nauka informatyki, matematyki czy logiki nie musi być wcale nudna. Dzięki grze, która zabierze dziecko do 2030 roku. Jej celem jest zebranie potrzebnych elementów dla pojazdu Scottiego… I tu zaczyna się nauka ponieważ by móc nim poruszać trzeba zastosować odpowiednie komendy i algorytmy. Gra zawiera niemal 100 rożnych zadań do wykonania, których stopień trudności jest coraz bardziej zaawansowany, dzięki temu krok po kroku można się zagłębiać w tajniki programowania. W zestawie znajduje się 179 specjalnych klocków do budowy algorytmów, plansza oraz wytłoczka do porządkowania klocków. Gra wymaga zainstalowania specjalnej, darmowej aplikacji.

Laptop dla ucznia

Dobry laptop dla ucznia będzie stanowić doskonałe połączenie zabawy i edukacji. Odpowiednio dobrane gry i aplikacje porwą dziecko w niezwykle ciekawą przygodę, gdzie będzie mógł zdobywać wiedzę z takich dziedzin jak biologia, geografia czy historia, uczyć języków obcych czy też podstaw matematyki, logiki i programowania. Jeśli chcesz by dziecko miało ograniczony dostęp do różnych witryn internetowych wystarczy założyć specjalne blokady i filtry, dzięki czemu będziesz miał kontrolę nad tym jakie strony ogląda. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule Jaki laptop dla ucznia kupić?.

Laptop dla ucznia

Laptop dla ucznia

Mikroskop – zobacz niewidzialny mikro świat

Mikroskop pozwoli dzieciom poznać świat ukryty przed na nami na co dzień. Dzięki niemu będą mogły obejrzeć nie tylko bogactwo mikroorganizmów, które znajdują się w zwykłej kropli wody z kałuży, lecz również budowę komórkową liścia, skrawka cebuli czy włosa oraz obejrzeć komórki w naszej krwi. To nie tylko zabawa lecz dogłębne poznawanie otaczającego świata, które będzie rozwijać w dziecku pasje biologiczne i naukowe. Jednak podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na takie parametry jak:

– moc urządzenia,
– powiększenie – nie powinno być mniejsze niż 400x by moc dojrzeć interesujące nas rzeczy,
– źródło światła – powinno być zamontowane u dołu by oglądany preparat by dobrze oświetlony, bardzo często samo lusterko to zdecydowanie za mało,
– stabilność – taki sprzęt musi być stabilny by bez trudu można było ułożyć szkiełko oraz nie by kiwało się podczas oglądania,
– dodatkowe elementy – do mikroskopu poza instrukcją obsługi powinny być dodane szkiełka podstawowe oraz nakrywkowe, a także igła czy pęseta potrzebne przy sporządzaniu preparatów.

Mikroskop – zobacz niewidzialny mikro świat

Mikroskop – zobacz niewidzialny mikro świat

Robot photon – rozwija się razem z dzieckiem

Ta niezwykła zabawka zaprezentuje dzieciom inny świat technologii, z którymi mają na co dzień do czynienia i pomoże im nauczyć się go nie tylko obserwować ale również rozumieć oraz tworzyć. Specjalnie stworzona fabuła pokazuje dzieciom jak pomóc robotowi nauczyć się wszystkiego od nowa – korzystania ze swoich zmysłów, poruszania się czy też wchodzenia w interakcje z otoczeniem. Wraz z nim zupełnie nowych umiejętności uczyć się będzie również maluch, ponieważ to od niego zależy jaki stopień rozwoju osiągnie robocik. Robot został wyposażony w 10 programowalnych czujników, dzięki którym zachodzi interakcja z otaczającym go światem. Dzięki aplikacji o intuicyjnej obsłudze oraz wytrzymałej konstrukcji zabawka ta nadaje się już dla dzieci od 5 roku życia.

Może Ci się również spodoba