Kursy księgowe – sposób na utrzymanie aktualnej wiedzy pracowników księgowości
Ze względu na częste zmiany zarówno w dziedzinie rachunkowości finansowej, jak i prawa podatkowego, specjalista z zakresu księgowości powinien stale uaktualniać posiadaną wiedzę. Dzięki odbywaniu regularnych kursów doszkalających możliwe jest pozostanie na bieżące ze wszystkimi kwestiami związanymi z wykonywaniem w sposób efektywny pracy księgowego.
Do kogo kierowany jest kurs?
Kursy księgowe kierowane są do osób posiadających co najmniej wykształcenie średnie oraz praktykę zawodową w pionach finansowo-księgowym, a także wiedzę z zakresu rachunkowości. Celem kursu jest utrzymanie aktualnej wiedzy pracowników i sprawienie, by byli oni na bieżąco ze wszystkimi wymaganiami dotyczącymi wykonywanego przez nich zawodu. Tego rodzaju kursy tworzone są więc z myślą o osobach, które pracują obecnie w zawodzie księgowego i chcą być jak najbardziej efektywnym pracownikiem oferującym usługi na najwyższym poziomie.
Cele kursu księgowego
Kursy księgowe doszkalające mają na celu pogłębienie posiadanej przez uczestników wiedzy z zakresu prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień praktycznych obecnych w codziennej pracy. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą zaznajomieni ze wszystkimi aktualnymi zagadnieniami związanymi z kompetentnym wykonywaniem zawodu księgowego. Przygotowanie to ma charakter zarówno praktyczny, jak i teoretyczny, dzięki czemu już po zakończeniu zajęć możliwe jest zastosowanie nabytych umiejętności w codziennej pracy.
Tematyka kursu
Kursy doszkalające dla księgowych obejmują zagadnienia z zakresu systemu podatkowego oraz ordynacji podatkowej. Oprócz tego uczestnicy zaznajamiani są z elementami prawa karnego skarbowego, kwestiami związanymi z podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jak również podatkiem dochodowym od osób prawnych, a także podatkiem VAT czy podatkami kosztowymi. Tego rodzaju kursy księgowe stawiają przede wszystkim na ćwiczenia praktyczne. Właśnie dlatego prócz zajęć teoretycznych, w ramach których omawiane są takie kwestie jak uregulowania prawne czy aktualne zmiany związane z wykonywaniem zawodu księgowego, przygotowywane są także zadania mające na celu zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.
Praktyczna część szkoleń bazuje na nowatorskich metodach oraz technikach nauczenia, których celem jest doskonalenie umiejętności rozwiązywania poszczególnych problemów związanych z wykonywaniem obowiązków księgowego. Takie rozwiązania sprawiają, że uczestnicy szybko przyswajają wiedzę, a już po zakończeniu zajęć są w stanie wykorzystać ją w codziennej pracy.