Kursy księgowe – sposób na utrzymanie aktualnej wiedzy pracowników księgowości

Kursy księgowe. Sposób na utrzymanie aktualnej wiedzy pracowników księgowości
Kursy księgowe. Sposób na utrzymanie aktualnej wiedzy pracowników księgowości

Ze względu na częste zmiany zarówno w dziedzinie rachunkowości finansowej, jak i prawa podatkowego, specjalista z zakresu księgowości powinien stale uaktualniać posiadaną wiedzę. Dzięki odbywaniu regularnych kursów doszkalających możliwe jest pozostanie na bieżące ze wszystkimi kwestiami związanymi z wykonywaniem w sposób efektywny pracy księgowego.

Do kogo kierowany jest kurs?

Kursy księgowe kierowane są do osób posiadających co najmniej wykształcenie średnie oraz praktykę zawodową w pionach finansowo-księgowym, a także wiedzę z zakresu rachunkowości. Celem kursu jest utrzymanie aktualnej wiedzy pracowników i sprawienie, by byli oni na bieżąco ze wszystkimi wymaganiami dotyczącymi wykonywanego przez nich zawodu. Tego rodzaju kursy tworzone są więc z myślą o osobach, które pracują obecnie w zawodzie księgowego i chcą być jak najbardziej efektywnym pracownikiem oferującym usługi na najwyższym poziomie.

Cele kursu księgowego

Kursy księgowe doszkalające mają na celu pogłębienie posiadanej przez uczestników wiedzy z zakresu prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień praktycznych obecnych w codziennej pracy. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą zaznajomieni ze wszystkimi aktualnymi zagadnieniami związanymi z kompetentnym wykonywaniem zawodu księgowego. Przygotowanie to ma charakter zarówno praktyczny, jak i teoretyczny, dzięki czemu już po zakończeniu zajęć możliwe jest zastosowanie nabytych umiejętności w codziennej pracy.

Tematyka kursu

Kursy doszkalające dla księgowych obejmują zagadnienia z zakresu systemu podatkowego oraz ordynacji podatkowej. Oprócz tego uczestnicy zaznajamiani są z elementami prawa karnego skarbowego, kwestiami związanymi z podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jak również podatkiem dochodowym od osób prawnych, a także podatkiem VAT czy podatkami kosztowymi. Tego rodzaju kursy księgowe stawiają przede wszystkim na ćwiczenia praktyczne. Właśnie dlatego prócz zajęć teoretycznych, w ramach których omawiane są takie kwestie jak uregulowania prawne czy aktualne zmiany związane z wykonywaniem zawodu księgowego, przygotowywane są także zadania mające na celu zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Praktyczna część szkoleń bazuje na nowatorskich metodach oraz technikach nauczenia, których celem jest doskonalenie umiejętności rozwiązywania poszczególnych problemów związanych z wykonywaniem obowiązków księgowego. Takie rozwiązania sprawiają, że uczestnicy szybko przyswajają wiedzę, a już po zakończeniu zajęć są w stanie wykorzystać ją w codziennej pracy.

Możesz również polubić…