Angielski dla dzieci i młodzieży, czyli bezstresowa nauka, która procentuje

Angielski dla dzieci i młodzieży, czyli bezstresowa nauka, która procentuje
Angielski dla dzieci i młodzieży, czyli bezstresowa nauka, która procentuje

Pytając rodziców jak rozwijają zdolności językowe swoich dzieci często słyszymy o zakupie anglojęzycznych zabawek, gier komputerowych czy specjalnych programów mających nauczyć dziecko języka obcego przez zabawę. Jak na rozwój zdolności językowych dzieci wpływają takie pomoce dydaktyczne? Jaki sposób doskonalenia umiejętności językowych dzieci i młodzieży okazuje się najbardziej efektywny?

Już od pierwszych dni życia dziecka staramy się zapewnić mu możliwość poznawania słów i zwrotów w obcym mu języku. Przeciętny niemowlak posiada szereg obcojęzycznych zabawek, mat edukacyjnych, stolików, chodzików i innych wynalazków, które wprawdzie wpływają na rozwój dziecka, jednak nie są w stanie przygotować je do późniejszej nauki języka obcego. Dlaczego tak się dzieje, że mimo osłuchiwania się z językiem od niemal pierwszych dni życia, dziecko ma później problemy z nauką? Przede wszystkim decydujący jest tutaj sposób przekazywania dziecku konkretnych słów – zabawki wydają dźwięki, które nie posiadają odpowiedniego akcentu, dlatego później dziecko nie kojarzy poznanych w najwcześniejszym okresie życia słówek i zwrotów z tymi przekazywanymi mu przez nauczyciela w przedszkolu i szkole.

Oczywiście nauka przez zabawę to dobry pomysł, ale tylko w bezpośredniej relacji uczeń – nauczyciel. Podobnie, jak przypadku zabawek edukacyjnych, które mogą wspomagać naukę, ale na pewno nie mogą być jej podstawą gry i programy komputerowe nie nauczą starszych dzieci języków, a mogą być jedynie rozrywką i sposobem na utrwalanie zdobytej w szkole i na indywidualnych zajęciach z lektorem wiedzy.

Najlepsze metody nauki języków obcych dla dzieci i młodzieży

Proces edukacji językowej dziecka, który ma prowadzić do biegłego posługiwania się nim w przyszłości i uczyć swobodnej konwersacji możemy podzielić na 3 etapy. Po pierwsze jest to nauka na kolejnych szczeblach edukacji dziecka, po drugie praca rodziców z dzieckiem w domu i utrwalanie przyswojonej wiedzy, a po trzecie dodatkowe kursy językowe dla dzieci, które obecnie są absolutną koniecznością, gdyż podstawa programowa w wielu przypadkach nie wystarcza do pozytywnego zdania kolejnych egzaminów w szkole i podczas późniejszych studiów.

Jak wspomóc proces edukacji językowej dzieci i młodzieży? Dobrym sposobem jest tutaj wybór odpowiedniego kursu językowego, który będzie dopasowany do wieku i potrzeb dziecka. Wybór jest ogromny, a dobre szkoły językowe, jak Empik School oferują nie tylko korzystne i dopasowane do potrzeb każdego rodzica ceny, ale także nowoczesne metody nauczania poparte efektami i doświadczeniem doskonałych lektorów.

Nie warto inwestować w zajęcia dodatkowe i korepetycje oferowane rzez studentów czy nauczycieli z krótkim stażem, którzy stosują metody nauczania dopasowane tylko i wyłącznie do podstawy programowej kolejnych szczebli edukacji szkolnej. Taka nauka nie tylko nie zachęci dziecka do zgłębiania wiedzy, ale może być potraktowana, jako kara za złe wyniki w szkole czy smutna konieczność. Zajęcia oferowane przez Empik School to nie tylko atrakcyjny program nauczania i możliwość stałego przebywania w grupie rówieśników, ale także motywacja do rywalizacji w grupie uczniów i osiągania coraz lepszych wyników na kursie. Małe grupy kursantów, możliwość dopasowania programu do indywidualnych potrzeb dziecka czy nauka będąca formą rozrywki to ważne zalety kursów językowych. Sprawdź, dlaczego warto zapisać dziecko na kurs w Empik School – wejdź na stronę empikschool.com  i już dziś poszukaj oddziału szkoły w Twojej okolicy! Taki kurs kosztuje znacznie mniej, niż Ci się wydaje, a jego efekty przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania!

Może Ci się również spodoba