Czego najczęściej wymagają od nas pracodawcy?

Czego najczęściej wymagają od nas pracodawcy?
Czego najczęściej wymagają od nas pracodawcy?

Żeby znaleźć dobrze płatną pracę, musimy wpisać się w oczekiwania pracodawców. Te, jak wiadomo, często są bardzo zróżnicowane. Ponadto liczy się nie tylko samo wykształcenie oraz doświadczenie, ale również inne umiejętności. Wśród nich na głównym miejscu znajduje się znajomość języków obcych.

Umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność, rzetelność, uczciwość, gotowość na wyzwania i do pracy w stresujących warunkach, prawo jazdy określonej kategorii – to tylko niektóre wymagania, które możemy znaleźć w ogłoszeniach o pracę. Oprócz nich bardzo często pojawia się też konieczność znajomości języka obcego na określonym poziomie. Bez niego znalezienie pracy może być znacznie trudniejsze niż kiedyś.

Teraz nie tylko język angielski

Jeżeli sięgniemy do przeszłości, to właśnie angielski był najbardziej poszukiwanym i pożądanym wśród pracowników językiem obcym. W latach dziewięćdziesiątych wiele polskich firm zaczynało otwierać się na inne kraje i potrzebni byli pracownicy, którzy potrafili porozumieć się z obcojęzycznymi kontrahentami. Równocześnie pojawiło się też duże zapotrzebowanie na osoby uczące języka angielskiego i zajmujące się tłumaczeniami. Angielski w Warszawie i innych dużych miastach był potrzebny od zaraz.

Obecnie, gdy język angielski stał się już bardziej powszechny, pracodawcy już nie poszukują tak intensywniej pracowników z jego znajomością. Po prostu stał się on jednym z wymogów, a nie atutem, z którym można było wygra rekrutację. Aktualnie na lepszej pozycji są te osoby, które posiadają znajomość co najmniej dwóch jerzyków obcych. Morzę być to angielski z innym językiem lub też całkowicie dwa inne języki.

Jakich języków obcych szukają pracodawcy u pracowników?

Na topie są zarówno popularne języki europejskie, na przykład niemiecki, francuski czy włoski, ale również te mniej znane, na przykład norweski, holenderski, czeski, węgierski. Problemu ze znalezieniem pracy nie powinni mieć też ci, którzy znają bardziej egzotyczne języki obce, na przykład arabski, chiński czy japoński.

Jeżeli interesuje cię angielski w Warszawie, wybierz szkołę Lincoln (Lincoln.edu.pl). To tu możesz nauczyć się angielskiego na najwyższym poziomie. Dokładne informacje znajdziesz pod adresem: Lincoln.edu.pl.

Może Ci się również spodoba