Zadane.pl – czyli darmowa pomoc w zadaniach domowych

infografika-PL-smallIstnieją dopiero od 2009, a już skupiają wokół siebie imponujące grono wielbicieli – uczniów, rodziców, studentów i pasjonatów nauki. Zadane.pl należy do grupy brainly.com, który obecny jest już w 35 krajach, a ich liczba ciągle rośnie. Do tej pory powstało 12 wersji językowych, a w planach jest jeszcze 7 dodatkowych.

Idea działania serwisu jest bardzo prosta: zadajesz pytanie, otrzymujesz odpowiedź, a jednocześnie możesz też pomóc komuś innemu. Każdy jest w czymś dobry, ale nie każdy jest dobry ze wszystkiego, a dzięki temu, że użytkowników jest już tak dużo, odpowiedź można uzyskać w błyskawicznym tempie. Zaletą edukacyjnych portali społecznościowych jest możliwość uczenia się w grupie co daje dużo większe wyniki niż samotne ślęczenie nad książką.

Wyobraź sobie, że w danym momencie serwis odwiedza kilka czy kilkanaście tysięcy użytkowników, którzy tak jak Ty szukają pomocy, a jednocześnie mogą pomóc Tobie – prawdopodobieństwo tego, że ktoś rozwiąże Twój problem jest naprawdę duże.

A oto jak wygląda podsumowanie 4 lat działalności serwisu:

infografika-PL-small

Możesz również polubić…