Studia podyplomowe dla marketingowców

Studia podyplomowe dla marketingowców
Studia podyplomowe dla marketingowców

Od kilkunastu lat pracujesz w marketingu? Nie zapominaj, że, aby być atrakcyjnym dla swojego pracodawcy, musisz stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe! Nie wiesz jak? Jedną z najpopularniejszych metod są studia podyplomowe – dzięki nim w krótkim czasie jesteś w stanie dowiedzieć się wszystkiego na temat prężnie rozwijających się gałęzi marketingu. Poniżej prezentujemy kierunki „podyplomówek”, które mogą Cię zainteresować.

Menadżer sprzedaży

Na co dzień masz pod opieką kilkunastu klientów? Jeśli tak, to powinieneś pomyśleć nad studiami podyplomowymi dla menadżerów sprzedaży. W trakcie rocznej nauki uporządkujesz swoją wiedzę na temat relacji z klientem oraz jego potrzeb, ale też poznasz nowoczesne trendy w sprzedaży, efektywne techniki nakłaniania do kupna oraz sposoby informowania o nowym produkcie. Masz też szansę dowiedzieć się nieco więcej na temat negocjacji biznesowych, osobowości klienta i zarządzania strategicznego, co z pewnością pomoże Ci w codziennej pracy. Kto jeszcze powinien zapisać się na te studia? Nie tylko menedżerowie, ale wszystkie osoby posiadające wykształcenie ekonomiczne i chcące spróbować swoich sił w sprzedaży.

Social media i e-marketing

Współcześnie marketing coraz chętniej wykorzystuje internet. Też dostrzegasz ten trend? Wybierz studia w ZPSB na kierunku social media i e-marketing. Dlaczego warto? Wciągu zaledwie roku dowiesz się, co w branży marketingu internetowego piszczy. Poznasz kanały komunikacji e-marketingowej, strategie obecności marki w internecie, a także sposoby dotarcia do grup docelowych, sztukę storytellingu, najważniejsze portale społecznościowe i sposoby ich wykorzystywania w marketingu oraz kulisy współpracy z blogerami i influencerami. Z dyplomem ukończenia takich studiów możesz pracować w agencjach marketingowych, reklamowych i PR-owych, a także działach promocji małych i dużych przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych.

Project Manager

Wielokrotnie miałeś okazje spróbować swoich sił w kierowaniu większymi projektami, ale czułeś, że mogłeś sobie z nimi nie poradzić? Uzupełnij swoją wiedzę i wybierz studia podyplomowe Project Manager. Ten kierunek dobrze przygotuje Cię do zarządzania projektami, do planowania ich czasu wykonania oraz budżetu, a także ich inicjowania. Do tego, w siatce kierunku z pewnością nie zabraknie warsztatów praktycznych z zarządzania ryzykiem. Jaką uczelnię wybrać? Postaw na taką, która oferuje studia z patronatem – dzięki temu będziesz mieć pewność, że zajmą się Tobą praktycy, którzy na co dzień zajmują się dużymi projektami o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Dzięki takim wykładowcom, poznasz przydatne triki oraz ciekawostki na temat zarządzania projektami, a do tego będziesz mieć szansę na to, żeby poszerzyć swoją sieć kontaktów zawodowych.

Może Ci się również spodoba