Dietetyka – odpowiedź na potrzeby społeczeństwa

Dietetyka - odpowiedź na potrzeby społeczeństwa
Dietetyka - odpowiedź na potrzeby społeczeństwa

Współcześnie większość osób zwraca uwagę na zdrowy styl życia, odpowiednie odżywianie i przestrzeganie diety. Ludzie zgłębiają wiedzę dotyczącą ryzyka związanego ze spożywaniem różnego typu produktów – ich świadomość cały czas rośnie. W dzisiejszych czasach coraz więcej wiemy na temat szkodliwości niektórych produktów spożywczych, o których jeszcze kilka lat temu nie wiedzieliśmy. Wrasta zapotrzebowanie na usługi specjalistów posiadających szeroką, kompleksową wiedzę z zakresie dietetyki i psychologii zdrowia. Ten trend jest jak najbardziej pożądany, ponieważ wpływa na witalność i samopoczucie oraz będzie bezpośrednio oddziaływać na wszystkie aspekty życia.

Zawód przyszłości

Studia podyplomowe Dietetyka są bardzo przyszłościowym kierunkiem studiów. Pozwala on zdobyć szeroką wiedzę merytoryczną oraz praktyczne kompetencje niezbędne w tym zawodzie. Kwalifikacje dotyczące żywienia zarówno osób zdrowych, jak i chorych, żywności funkcjonalnej i dietetycznej, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz odpowiedniego układania diet pozwalają na pracę jako dietetyk w różnych instytucjach bądź umożliwiają otwarcie własnej działalności gospodarczej. Studia podyplomowe to możliwość poszerzenia już posiadanej wiedzy w tej dziedzina lub otwarcie sobie nowej furtki zawodowej. Absolwenci dietetyki zyskują szeroki wachlarz umiejętności, począwszy od prowadzenia usług żywieniowych po wykorzystanie metod i zasad edukacji żywieniowej w pracy na poziomie indywidualnym i zbiorowym.

Dietetyk i psycholog w jednym

Konsultacja dietetyczna nie ogranicza się jedynie do ułożenia jadłospisu. To o wiele bardziej złożony proces, który wymaga od osoby bycia jednocześnie dietetykiem i psychologiem. Praca w tym zawodzie stanowi bardzo interesującą i perspektywiczną dziedzinę, która wiąże się z wieloma możliwościami rozwoju oraz ogromną satysfakcją. Ludzie coraz częściej decydują się na wizytę u dietetyką jeszcze zanim coś złego zacznie się dziać z ich organizmem – pełni ona funkcję zapobiegawczą. Optymalne podejście skutkuje zdrowymi nawykami żywieniowymi, przyjęciem nowej filozofii życia, która bazuje na stosowaniu świadomej diety na co dzień. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego podejścia do indywidualnych oczekiwań, stylu życia i preferencji klienta. I tutaj niezbędna jest wiedza, którą można pozyskać jedynie wybierając wartościowe studia.

Zawód dietetyka z całą pewnością jest odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa. Coraz więcej osób chce żyć i jeść zdrowo, dlatego decyduje się na konsultację dietetyczną. Można prognozować, że zainteresowanie właściwym żywieniem i stylem życia nie będzie słabnąć, tylko wzmagać się. Większa świadomość ludzi wpłynie na to, że popyt na usługi profesjonalistów w tej dziedzinie będzie rosnąć. Dietetyka jest kierunkiem, w który warto skierować swoją karierę.

Może Ci się również spodoba