Jak stworzyć prezentację prezi – przewodnik po aplikacji

Jak stworzyć prezentację Prezi - przewodnik po aplikacji
Jak stworzyć prezentację Prezi - przewodnik po aplikacji

Prezentacja i udostępnianie Prezi

Jeśli prezentacja została już ukończona, można przejść w tzw. tryb prezentacji. Służy do tego opcja Present, która przeniesie nas z trybu edycji do pełnoekranowego trybu prezentacji. Nawigować można zarówno z pomocą strzałek znajdujących się na pasku prezentacji lub z pomocą klawiatury (left arrow, right arrow, page up, page down, spacją do przodu). Oprócz manualnego sterowania prezentacją możesz również skorzystać z automatycznego odtwarzania – slajdy mogą się zmieniać co 4, 10 lub 20 sekund, więc możesz odpowiednio dopasować tempo odtwarzania prezentacji.

Automatyczne odtwarzanie prezentacji Prezi

Automatyczne odtwarzanie prezentacji Prezi

Link do ukończonej prezentacji możesz wysłać swoim znajomym podając ich adresy e-mail w polu Add People lub udostępnić na Facebooku. Co ciekawe, możesz zdalnie prezentować swój materiał znajomym, którzy po otrzymaniu linku po prostu podłączają się do sesji – maksymalnie 30 osób może w tym samym czasie uczestniczyć w prezentacji.

Zdalna prezentacja Prezi

Zdalna prezentacja Prezi

Prezentację zapiszesz jako dokument PDF, możesz też pobrać wersję Portable (Download as portable prezi) – czyli taką, którą odtworzysz później na różnych komputerach. Taka paczka może dość dużo „ważyć” ponieważ oprócz samej prezentacji dokładane jest jeszcze środowisko Adobe AIR z playerem Flash pozwalającym uruchomić prezentację na komputerze.

Prezi portable

Prezi portable

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Piotr Skrzypczak napisał(a):

  Będzie dalsza część poradnika? Kilka dni temu zarejestrowałem się na platformie i faktycznie ciekawie to wygląda 🙂 Chętnie poznam tajniki tego narzędzia w kontekście przygotowywania materiałów i prezentacji dydaktycznych.

 2. nauka_to_zabawa napisał(a):

  Coraz więcej dzieci i młodzieży sprawnie korzysta z narzędzi cyfrowych.
  My też naszą platformą wspieramy nowoczesne metody edukacji.

 3. asiaWR napisał(a):

  Z prezi korzystam na co dzień w pracy. Bardzo proste i intuicyjne narzędzie, a przy tym bardzo przydatne.

 4. Marzena Fąfara napisał(a):

  Od nowego roku ruszają kursy online na platformie http://iszkola24.pl – między innymi będzie też dostępny zaktualizowany kurs Prezi.