Prezentacje online z Emaze alternatywą dla Prezi

Prezentacje online z Emaze, czyli alternatywa dla PreziEmaze to kolejne narzędzie do tworzenia prezentacji multimedialnych online, przypominające trochę w swoim działaniu znaną już na rynku aplikację [intlink id=”1309″ type=”post”]Prezi[/intlink]. Efekty 3D w Emaze przypominają “zooming” z Prezi, a jeśli bliskie są nam klasyczne przejścia pomiędzy slajdami (jak w PowerPoint) to tutaj także można to zrealizować. Jeśli przyjrzymy się cennikowi to zauważymy, że funkcjonalności dostępne w poszczególnych pakietach również są zbliżone do tych, które znajdziemy na Prezi.

W darmowej wersji  również nie ma możliwości dodania własnego logo, nie mamy też kontroli nad widocznością swoich prezentacji – wszystkie są publiczne. Mamy jednak dwukrotnie więcej przestrzeni na dysku: 200MB podczas gdy Prezi daje nam 100MB. Wersje edukacyjne są również dostępne, jednak szczegółową ofertę cenową można poznać dopiero po podaniu adresu e-mail należącego do instytucji edukacyjnej.

Cennik Emaze

Jeżeli chodzi o samą obsługa edytora nie jest jakoś szczególnie skomplikowana jeżeli miałeś już do czynienia z aplikacją Prezi. Na stronie Emaze logujesz się na swoje konto po podaniu adresu e-mail i hasła, a następnie wybierasz jeden z dostępnych szablonów (wgrywanie własnych szablonów dostępne jest w wersji płatnej). Jeśli masz wcześniej przygotowaną prezentację w PowerPoint to możesz ją zaimportować. Co prawda nie jest to import doskonały gdyż często trzeba poświęcić czas na przerabianie czcionek, jeśli jednak używamy standardowych fontów i nie stosujemy skomplikowanych animacji to nie powinniśmy mieć dużo pracy z dostosowaniem prezentacji.

Funkcje społecznościowe w aplikacjach online to już chyba standard, więc tutaj nie ma wątpliwości co do tego że możemy prezentację udostępnić innym użytkownikom. Jednak edycja  prezentacji przez inne osoby należące do zespołu możliwa jest dopiero po aktualizacji konta do wersji Pro.

W Emaze możemy manipulować wyglądem tekstu, dodać zdjęcia, wideo, kształty i figury geometryczne, diagramy bądź wykresy. W aplikacji istnieje też możliwość podłożenia ścieżki dźwiękowej, a w widoku pokazu slajdów znajdziemy komendy głosowe – z pomocą mikrofonu możemy sterować odtwarzaniem prezentacji (next, prev, stop, play). W Emaze nie zaimportujemy dokumentów PDF, a wersję offline ściągniemy na dysk po aktualizacji konta do wersji Pro.

Powered by emaze

Patrząc na nowo powstałe projekty trzeba przyznać, że rozwój prezentacji multimedialnych zmierza w dobrym kierunku.

Może Ci się również spodoba