Wakacje z angielskim

Wakacje z angielskim
Wakacje z angielskim

Znajomość języków obcych jest zdecydowanie jedną z najbardziej pożądanych obecnie umiejętności, znacząco wpływających na swobodniejsze funkcjonowanie we współczesnym świecie. Szczególnie język angielski ułatwia podróżowanie, nawiązywanie międzynarodowych znajomości, a także zdecydowanie zwiększa szanse na obecnym rynku pracy. Doskonałą alternatywę dla tradycyjnej nauki języków stanowi wyjazd językowy przeznaczony zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży. Dlaczego warto spędzić nadchodzące lato wyjeżdżając na kurs językowy za granicę?

Nieustanny kontakt z językiem obcym

Nic tak nie weryfikuje znajomości języka obcego, jak ciągły kontakt z osobami mówiącymi właśnie w tym języku. Decydując się na wyjazd za granicę, uczestnicy kursu nie tylko uczęszczają na zajęcia oraz warsztaty, ale przede wszystkim uczą się nowego języka poprzez ciągłą komunikację z innymi. Grupowe wycieczki, imprezy, spacery czy poznawanie okolicy sprawiają, że nauka w rzeczywistości polega głównie na zabawie i wspólnym spędzaniu czasu. 
Oczywiście to również doskonała okazja do zawarcia wielu fascynujących znajomości. Kursy językowe są też świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają z kim spędzić wakacji, a marzą o aktywnym wyjeździe zagranicznym.

Wakacje z angielskim

Zwiedzanie nowego kraju oraz poznanie innych kultur i tradycji

Wyjazd językowy to jednak nie tylko ciągła nauka, ale przede wszystkim zwiedzanie i zapoznawanie się z kulturą innych krajów. Podróżowanie to w końcu jedna z najpiękniejszych form zdobywania doświadczeń, po której człowiek staje się o wiele bogatszy wewnętrznie. Takie kursy w swoim programie oferują interesujące wycieczki krajoznawcze, umożliwiające zobaczenie najważniejszych zabytków i atrakcji danego kraju. Ponadto, podróżowanie za granicę uczy tolerancji oraz otwartości na świat, co nie tylko przydaje się w codziennym życiu, ale przede wszystkim w przyszłości może umożliwić otwarcie wielu nowych drzwi na rynku pracy. Wielbiciele odpoczynku na plaży również będą zadowoleni z możliwości uczestniczenia w takim kursie. Szkoła językowa Maltalingua oferuje wyjazdy na Maltę, jedną z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych wysp europejskich. Niezwykła architektura kraju, wyspiarski klimat, cieplutkie Morze Śródziemne oraz nauka w najbardziej komfortowych i przyjemnych warunkach sprawiają, że jest to jedna z najlepszych opcji na spędzenie nadchodzącego lata. Więcej informacji dostępnych jest na https://www.maltalingua.pl.

Nauka tylko z profesjonalną kadrą lektorską

Podczas wyjazdu językowego, uczestniczy zdobywają nowe umiejętności pod okiem odpowiednio wyszkolonej kadry lektorskiej. Zajęcia często odbywają się z wieloma lektorami, przez co kursanci mają możliwość rozmowy z różnymi osobami, o innych akcentach i wymowie.

Wakacje z angielskim

Osobisty rozwój

Kurs językowy oprócz zdobywania nowej wiedzy czy zwiedzaniu pięknych zakątków świata, jest również świetną okazją do rozwoju osobowości. Z pewnością zajęcia w tradycyjnej, polskiej szkole językowej nie wpłyną w taki sposób na własny rozwój, jak wyjazd zagraniczny. Pobyt w grupie zupełnie obcych osób z całej Europy i świata, uczy głównie samodzielności, otwartości na świat i radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. To również świetny sprawdzian dla osób nieśmiałych, bowiem dzięki takiemu wyjazdowi mogą oni nabrać pewności siebie oraz wreszcie poczuć się w pełni niezależni.  Opuszczenie strefy komfortu, pomaga zdecydowanie bardziej poznać siebie. Niektórzy podczas takiej podróży zmieniają swój dotychczasowy światopogląd, weryfikują dotychczasowe wartości oraz odnajdują nowe priorytety w życiu. Kurs językowy nie tylko skutecznie rozwija umysł i umiejętności językowe, ale przede wszystkim jest niezwykłą przygodą w głąb siebie.

Wakacje z angielskim
Images-Rene Rossignaud

Wakacje z angielskim dla każdego

Kursy językowe za granicą dedykowane są zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Najmłodsi kursanci mogą uczestniczyć w kursie językowym wraz ze swoimi rodzicami. To świetna opcja, umożliwiająca wspólne wakacje połączone wraz z nauką języka angielskiego.

Młodzi ludzie są szczególnie podatni na chłonięcie wiedzy, a wyjazdy grupowe za granicę to dla nich najlepsza forma rozrywki i zabawy. Szukając odpowiedniej placówki dla swojego dziecka, która skutecznie organizuje kursy językowe, warto szczególną uwagę zwrócić na programy oferowane przez wspomniana już szkołę Maltalingua. Wyjazdy językowe na Maltę organizowane są przez całe wakacje, a także na wiosnę, jesień i Wielkanoc. Dla młodzieży przygotowano dwadzieścia godzin zajęć językowych tygodniowo, ze zdecydowanym naciskiem na komunikację praktyczną. Po lekcjach, dzieci i nastolatki biorą udział w wycieczkach krajoznawczych, wspólnych zabawach oraz integracji koleżeńskiej. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na https://www.maltalingua.pl/mlodziez/.

Może Ci się również spodoba