Kurs językowy czy samodzielna nauka? Jakie rozwiązanie wybrać?

Kurs językowy czy samodzielna nauka? Jakie rozwiązanie wybrać?
Kurs językowy czy samodzielna nauka? Jakie rozwiązanie wybrać?

Język angielski przynosi wiele korzyści nie tylko w sferze prywatnej, ale także zawodowej. Jego nauka powinna być przede wszystkim skuteczna. Kurs językowy to przyjemna forma, która z pewnością ma wiele zalet. Z kolei samodzielna nauka wymaga dużo pracy, chęci oraz motywacji. Jakie zatem rozwiązanie będzie lepsze?

Kurs czy samodzielna nauka – co wybrać?

Wybór jest zależny tylko i wyłącznie od nas. Często dużo osób na początku wybiera samodzielną naukę. Jednak zazwyczaj nie sprawdza się ona na dłuższą metę. W dodatku nie zawsze także przynosi oczekiwane efekty. Nasza motywacja i chęci są znacznie mniejsze niż w przypadku kursu językowego. Dzięki uczęszczaniu na kurs mamy większą motywację, ponieważ zajęcia odbywają się w określone dni, a także w określonych grupach. Obecność innych osób sprawia, że jesteśmy bardziej chętni do nauki i wymaga od nas to dużego skupienia. Nauka w grupach wymaga od nas przede wszystkim konieczności reagowania oraz mówienia. Dlatego zajęcia zmuszają nas do czynnego udziału, co pozytywnie wpłynie na uczenie się angielskiego. Samodzielna nauka w domu często zastępowana jest innymi obowiązkami oraz nie poświęcamy zbyt dużej ilości czasu. Wówczas odkładamy to „na potem”, co nie jest odpowiednim rozwiązaniem. Znacznie korzystniej wypada kurs w szkole językowej. Pamiętajmy, że liczy się przede wszystkim regularność. Niezależnie, jaką metodę nauki wybieramy – zawsze systematyczność oraz ciężka praca będą opłacalne.

Kurs językowy często wybierany przez innych

Mimo kosztów związanych z podjęciem nauki w szkole językowej to właśnie ona jest najczęściej wybierana. Szczególnie wśród młodszych oraz nieco starszych dzieci. Jednak nawet i dorośli, a także seniorzy decydują się na skorzystanie z ofert szkół językowych. Dlaczego? Przynosi to wiele zalet. Przede wszystkim na zajęciach obecny jest lektor. Jest on w stanie kontrolować nasze postępy, eliminować błędy oraz przeprowadza dialogi. Ponadto lekcje odbywają się w wyżej wspomnianych grupach. Wówczas czas spędzony jest w przyjemny sposób. Określone godziny kursu nie zmuszają nas do zmiany planów bądź zaniedbania innych obowiązków. W dodatku nauka języka angielskiego poprawia sprawność umysłową. Może także zaowocować w przyszłości w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Warto zdecydować się na angielski dla początkujących w szkole SpeakUp, gdzie szereg omawianych tematów pozwoli nam opanować w szybki i efektywny sposób ten język. Mimo wszystko samodzielna nauka oraz powtórka w domu wspomogą naukę i pozwolą nam odpowiednio przygotować się do zajęć.

źródło zdjęcia: freepik.com

Może Ci się również spodoba