Korzyści ze znajomości Excela, czyli kiedy warto wybrać się na kurs obsługi programu

Korzyści ze znajomości Excela, czyli kiedy warto wybrać się na kurs obsługi programu
Korzyści ze znajomości Excela, czyli kiedy warto wybrać się na kurs obsługi programu

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się napisać w CV, że możesz się pochwalić znajomością programu Excel. Jednak czy rzeczywiście potrafisz wykonywać na nim skomplikowane operacje i w pełni wykorzystywać jego potencjał? Dowiedz się, dlaczego warto bliżej zapoznać się z Excelem i sprawdź, czy przyda Ci się dodatkowe szkolenie z obsługi tej aplikacji.

Excel – kurs jako wsparcie w analityce

Jeśli chodzi o przejrzyste prezentowanie danych i sporządzanie różnego rodzaju zestawień, Excel nie ma sobie równych. Te funkcjonalności na pewno doceni każdy, kto zajmuje się analityką, a do jego obowiązków należy m.in. sporządzanie raportów i prezentowanie danych w przystępny sposób, np. poprzez diagramy, wykresy i tabele. Excel ułatwia przeprowadzanie analiz statystycznych, może też być wykorzystywany do prognozowania. Na warsztatach skupionych na obsłudze tego programu, na pewno dowiesz się, jak korzystać z wszystkich opcji, które mogą  w dużym stopniu ułatwić Twoją pracę.

Praca w finansach

Nie jest tajemnicą, że Excel potrafi być bardzo użyteczny, kiedy trzeba przeprowadzać obliczenia, szczególnie na dużej bazie danych. To bardzo rozbudowany program, który udostępnia w tym celu wiele funkcji. Choć jest ich dużo, mało kto zna je wszystkie i potrafi się nimi posługiwać, choćby po to, by opracowywać budżet firmy, obliczać wewnętrzną stopę zwrotu czy wysokość raty. Właśnie dlatego, pomocne może się okazać szkolenie z programu Excel. Kurs sprawi, że poznasz wszelkie potrzebne funkcje, których istnienia wcześniej nawet nie podejrzewałeś. Jeśli wybierzesz kurs łączący teorię z praktyką, od razu będziesz miał okazję się przekonać, jak należy stosować nowopoznane metody pod czujnym okiem prowadzącego, który będzie sprawdzać, czy wszystko robisz poprawnie.

Szkolenia dla zaawansowanych

Podstawowa znajomość aplikacji pakietu MS Office może wystarczyć na niektórych stanowiskach pracy, ale tam, gdzie wymagane są większe umiejętności, kurs może okazać się jedynym rozwiązaniem. Im bardziej skomplikowane stają się wykonywane operacje, tym bardziej potrzebna będzie bezpośrednia pomoc kogoś doświadczonego, kto pokaże Ci jak przeprowadzać wielopłaszczyznowe działania, będzie nadzorował Twoją pracę i na bieżąco udzielał wskazówek, dotyczących prawidłowej obsługi programu Excel. Kurs, w przypadku osób chcących zdobyć zaawansowany poziom, jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Podnoszenie kwalifikacji

Pomijając praktyczne zastosowanie programu Excel w codziennym wykonywaniu obowiązków, znajomość tej aplikacji (w szczególności potwierdzona certyfikatem) może być dużą pomocą jeśli starasz się o nowe stanowisko. Pracodawcy zwracają uwagę na osoby, które są w stanie obsłużyć Excela na zaawansowanym poziomie – wciąż niewiele osób posiadło tę umiejętność, co daje Ci przewagę na rynku pracy. Operowanie na bazach danych, znajomość funkcji lub formatowanie i edytowanie arkuszy to umiejętności, które mogą otworzyć Ci drogę do wymarzonej pracy.

Pamiętaj, że firma, z której usług zamierzasz skorzystać powinna zatrudniać doświadczonych prowadzących, a grupy zajęciowe nie mogą być zbyt duże – dzięki temu szkoleniowiec będzie mógł więcej uwagi poświęcić poszczególnym uczestnikom, co pozwoli Ci w pełni skorzystać ze świadczonej usługi.

Może Ci się również spodoba