Kursy językowe za granicą w 2016 roku

Kursy językowe za granicą w 2016 roku
Kursy językowe za granicą w 2016 roku

Potrzeby w zakresie znajomości języków obcych wciąż rosną. Mimo wielu dostępnych opcji nauki zdalnej, jak i w miejscu zamieszkania to zanurzenie jest metodą najskuteczniejszą i najbardziej uniwersalną pod kątem skuteczności. Kursy językowe za granicą są doskonałą okazją do intensywnego nabycia umiejętności językowych. Nie wszyscy mają sposobność pracy za granicą czy nauki, by nabyć język. Szkoły językowe organizują kursy dla obcokrajowców z myślą o jak najbardziej intensywnym korzystaniu z języka, używaniu go oraz obcowaniu z językiem w jego naturalnym środowisku. Między innymi z tego powodu kursy językowe nie przypominają klasycznych zajęć dydaktycznych. Większość czasu podczas kursu językowefo z granicą kursanci spędzają poza szkołą. Zajęcia z podręcznikiem w sali lekcyjnej to zaledwie ułamek zajęć jakie składają się na program kursu. Kursanci w ramach nauki organizowany maja bogaty program integracyjny, rozrywkowy mający na celu wyjście do ludzi, poznawanie nowych osób, rozmowy w języku obcym, ćwiczenie spontanicznej wypowiedzi. Najczęściej wybieranymi kursami są kursy języka angielskiego, który bije rekordy popularności wśród uczniów.

Poznaj kursy językowe za granicą w 2016 roku w Sprachcaffe

Ofertę kursów wzbogacają coraz częściej kursy tematyczne towarzyszące a mające ścisły związek z nauką języka. Poprzez rozwijanie swojego hobby w języku obcym doskonalimy kilka umiejętności jednocześnie. Wybierając kurs hiszpańskiego z kursem tańca, czy kursem kulinarnym możemy zarówno dowiedzieć się co nieco o tańcu, lokalnej hiszpańskiej kuchni jak i poszerzyć słownictwo. Różnorodność fakultatywnych zajęć w czasie kursu języka jest tak duża, iż każdy może wybrać coś dla siebie zgodnego z zainteresowaniami. Malta zachęca kursami nurkowania, surfowania, zaś Francja kursem malarstwa. Tym właśnie są kursy językowe za granicą w Sprachcaffe.

Obóz języka angielskiego w Londynie

Obóz języka angielskiego w Londynie

Atutem kursów zagranicznych jest połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zwykle kursy językowe oferowane są w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. W wielu przypadkach są to kurorty wypoczynkowe, letnie kąpieliska itp. Tym samym wyjeżdżając na kurs języka obcego możemy również poznać, zwiedzić kawałek nieznanego świata a także odpocząć, spędzić udany urlop, wakacje w ciepłym klimacie, również w środku zimy. Do najbardziej znanych destynacji w jakie udać się można chcąc podszkolić język należą Malta, Meksyk, Wielka Brytania, a także Maroko. Co ważne kursy językowe odbywają się przez cały rok, możesz dowolnie wybrać termin, a także destynację oczywiście adekwatną do języka, którego się uczysz. Kursy za granicą są idealną propozycją dla tych, którzy w ciągu roku nie mają czasu na systematyczna naukę, wymagają odświeżenia wiedzy, chcą przeżyć niesamowitą przygodę. Organizowane są na wielu poziomach zaawansowania, stąd też również osoby dopiero zaczynające naukę języka mogą skorzystać z tej oferty ucząc się szybko i skutecznie. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż nauka na kursach zagranicznych dzięki efektowi zanurzenia jest znacznie trwalsza. Mózg szybciej zapamiętuje ucząc się poprzez realne sytuacje zasłyszenia i doświadczenia w użyciu danych słów, zwrotów. Wiele słówek zapamiętywanych jest poprzez kontekst i skojarzenie zupełnie nieświadomie. Liczne bodźce językowe oddziałujące na nas w rozmaity sposób wpływają na umysł pozytywnie. O tym jak efektywnie uczyć się języka obcego w Magazynie Sprachcaffe.

Nauka w naturalnym środowisku – za granicą

Bombardowanie mózgu wiedzą w warunkach domowych i klasycznych nie przynosi efektów poza zmęczeniem, frustracją. W przypadku zanurzenia mózg nie meczy się, a wręcz przeciwnie relaksuje się jednocześnie kodując informacje. Osobiste doświadczenia czy to podczas zakupów, czy zwiedzania, bądź zabawy przysparzają znajomości szeregu słówek bez potrzeby powtórek i utrwalania, testów, sprawdzianów itp. To fenomen, który zapewnia kursom zagranicznym ogromną popularność nie tylko na polskim rynku edukacji językowej. Z oferty kursów korzystają uczniowie, studenci, biznesmeni, managerowie z całego świata. Wielu z nich ponownie wraca na kursy będąc usatysfakcjonowanymi atmosferą kursów oraz ich efektywnością. Poza kursami o klasycznym zakresie wiele szkół językowych oferuje kursy języka specjalistycznego, branżowego. O długości pobytu na kursie decydujesz sam, jednak standardem są dwa tygodnie. Najbardziej obleganymi terminami są miesiące wakacyjne i sprzyjające urlopom. Chcąc zaoszczędzić na kosztach dojazdu i zakwaterowania warto wybrać się na kurs języka obcego poza sezonem turystycznym. Wówczas jest nie tylko taniej ale i mniej tłoczno, a co za tym idzie jest większa okazja do delektowania się językiem. Cechą charakterystyczną kursów zagranicznych jest całkowite odcięcie się od języka polskiego. Organizatorzy tak rotują grupy, by środowisko kursantów było jak najbardziej zróżnicowane i uniemożliwiało porozumiewanie się między sobą w innym języku niżeli języku kursu. Obozy językowe chwalone są za doskonałą atmosferę. Dzięki wyjazdom można zapoznać znajomych i nawiązać nie lada przyjaźnie z osobami z bardzo wielu krajów, które łączy zaledwie i aż chęć poznania języka – podaje Marcin ze Sprachcaffe (kursy językowe za granicą w 29 państwach).

Wyjazd na kurs zagraniczny to obecnie jedna z najlepszych metod poznania, nabycia języka w naturalny sposób i szybki. Obcowanie z językiem zapewnia doskonałe ćwiczenie dla mózgu i sprzyja nauce nawet najbardziej opornym uczniom. Wciąż koszty kursów językowych poza Polską są wysokie, jednak jest to inwestycja warta wydatku, o czym świadczy ogromne zainteresowanie ofertą kursów.

Sprachcaffe - kursy językowe za granicąPoznaj Sprachcaffe i naucz się szybko i efektywnie wybranego języka obcego w wybranym kraju (Malta, USA, Anglia, Francja, Włochy, Hiszpania). Więcej informacji na stronie: Sprachcaffe. Kursy językowe za granicą w 2016 roku to głównie wyjazdy na naukę angielskiego na Maltę i do Anglii.

Może Ci się również spodoba