Czym się kierować przy wyborze najlepszej firmy szkoleniowej?

Czym się kierować przy wyborze najlepszej firmy szkoleniowej?
Czym się kierować przy wyborze najlepszej firmy szkoleniowej?

W ostatnich latach firmy szkoleniowe rosną jak grzyby po deszczu. Niestety, szkolenie szkoleniu nie równe i należy wiedzieć, jak wybrać rzetelną firmę, która w efektywny sposób będzie potrafiła zapewnić twoim pracownikom pożyteczne i aktualne informacje.

Zanim wybierzesz firmę szkoleniową

Jeśli szukasz organizatora, który ma zapewnić twoim pracownikom szkolenia „Prawo Pracy” lub szkolenia „Czas Pracy”, najlepiej zdecydować się na firmę, która specjalizuje się przede wszystkim w takich właśnie kursach. Jak powszechnie wiadomo, jeśli coś jest „od wszystkiego” to często jest do niczego. Koniecznie sprawdź więc wybraną firmę pod kątem jej doświadczenia z wybraną dziedziną szkoleń.

Zwróć uwagę na zakres tematyczny szkolenia „Prawo Pracy” czy szkolenia „Czas Pracy” zaproponowany przez dostawcę. Poświęć chwilę i wczytaj się w plan kursu, aby móc zweryfikować czy podane zagadnienia pokrywają się z potrzebami twojego biznesu. Pamiętaj, że zawsze możesz negocjować i zmieniać ofertę, dostosowując ją do swoich wymogów.

Kolejną bardzo istotną kwestią są sami prelegenci. Rzetelne firmy przedstawiają ich sylwetki na swoich stronach. Prelegenci powinni być doświadczonymi ekspertami w swoich dziedzinach i potrafić zaangażować widownię. Najlepsze opisy zawierają informacje o wykształceniu prowadzącego, latach doświadczenia i ich specjalizacji.

Wybierając firmę szkoleniową, powinieneś przewidzieć czy kurs odbędzie się w budynku twojej firmy, czy poza nim. W obu przypadkach dokładnie sprawdź, jakie warunki oferuje organizator. Najlepsze firmy szkoleniowe mają swoje własne sale, które są klimatyzowane i wyposażone w wygodne krzesła. Jeśli twoja firma posiada warunki, aby przeprowadzić kurs na miejscu, nie powinno być problemów z dojazdem prelegenta. W przypadku dłuższych szkoleń należy także wziąć pod uwagę catering, o który również powinien zadbać organizator.

Szkolenia – prawo pracy

Prelegenci powinni wspierać profesjonalistów w ich codziennej pracy – ci najlepsi wiedzą, jak przełożyć sztywne rozporządzenia prawne na język codzienny, tak aby pomóc w ich zrozumieniu. Chodzi przecież o to, aby kursanci potrafili zastosować nabyte wiadomości w praktyce. W przypadku szkoleń z prawa pracy przepisy zmieniają się dość często, dlatego zdecydowanie warto inwestować w kursy dla pracowników.

Szkolenia – czas pracy

W tak szerokiej dziedzinie jak czas pracy czy prawo pracy nie należy dziwić się, że najlepsi eksperci mogą mieć wątpliwości związane z niektórymi kwestiami. Bywa, że nasze prawo jest niejasne i należy zadbać o to, aby pracownicy bez problemu mogli poruszać się w jego zakresie. Bez wątpienia należy aktualizować wiedzę pracowników, aby ich kompetencje rosły, a tym samym, aby twój biznes się rozwijał. Jeśli dobrze wybierzesz profesjonalnego organizatora szkoleń, z pewnością osiągniesz swój cel.

dom-wiedzy Autor: Dom-wiedzy.pl – organizacja szkoleń z zakresu prawa pracy, płac, ochrony danych osobowych i ZZL.

Może Ci się również spodoba