VideoViator dla dużych i małych

Profesjonalne rozwiązania wideokonferencyjne kojarzą się zwykle z wydatkiem rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Firma SalesManager Group pomyślała również o potrzebach mniejszych firm, które takiego systemu również potrzebują.

VideoViator to oprogramowanie, które umożliwia przeprowadzanie wideokonferencji oraz wszelkich spotkań na żywo dla szerszej liczny uczestników. Działa w środowisku Linux i wyposażone jest w narzędzia typu: biała tablica, jednoczesna praca na kilku dokumentach oraz czat. System oparty został o model wirtualnych pokoi konferencyjnych. Zarejestrowany użytkownik, tak jak w rzeczywistości, może zarezerwować pokój konferencyjny na określoną ilość osób w określonym dniu i godzinie. Do dyspozycji użytkowników systemu są także pokoje broadcast, które umożliwiają transmisję audio-wideo do nieograniczonej liczby odbiorców.

VideoViator jest dostępny w kilku wariantach:

  • Jako rozwiązanie do samodzielnej instalacji.
  • Jako gotowe, preinstalowane rozwiązanie na serwerze VPS.
  • Jako gotowe preinstalowane rozwiązanie na serwerze dedykowanym.
  • W formie licencji zbiorczych dla firm hostingowych, producentów central telefonicznych i serwerów czy producentów oprogramowania.

System VideoViator to oprogramowanie typu klient – serwer, które użytkownik może zainstalować na własnym serwerze lub hostingu. Licencjobiorca otrzymuje niezależny od dostawcy czy operatora system wideokonferencyjny z własnym dostępem do panelu administracyjnego, własnej bazy danych – a nie tylko dostęp do kont użytkownika w systemie wideokonferencyjnym operatora.

Platforma w zależności od liczby uczestników konferencji dostępna jest w następujących konfiguracjach:

  • Standard (19 jednoczesnych połączeń),
  • Corporate (57 jednoczesnych połączeń),
  • Enterprise (powyżej 57),
  • Licencje zbiorcze

W przypadku licencji zbiorczych firmy hostingowe czy też producenci oprogramowania, mogą łatwo zaimplementować system wideokonferencyjny w swoich produktach i usługach. Licencja opiewa na określoną ilość jednoczesnych połączeń i umożliwia zapraszanie gości, którzy nie są zarejestrowanymi użytkownikami końcowymi Licencjobiorcy, co ułatwia kontakt z klientami czy prezentację produktów na odległość. Ilość połączeń w trakcie transmisji nie jest ograniczona, co umożliwia nadawanie wydarzeń do nieograniczonej liczby użytkowników Internetu.

System VideoViator (typu klient-serwer) musi być zainstalowany na serwerze z przydzielonymi dwoma publicznymi adresami IP. Minimalne wymagania sprzętowe to:

Debian Linux 4.0
1 GHz CPU lub szybszy;
1 GB RAM;
120 GB przestrzeni dyskowej;
Dwie karty sieciowe,
MySQL 5 lub nowszy;
Apache Tomcat;
Server aplikacji Multimedialnych Red5
Połączenie IP 1 Mb/s lub szybsze,
Dwa adresy IP.

VideoViator współpracuje z wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi (IE, Opera, Mozilla, Safari,Chrome). Po stronie uczestnika konferencji nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji. Więcej informacji na temat oprogramowania można znaleźć na stronie VideoViator.

Może Ci się również spodoba