Słuchawki bezprzewodowe – czy to wygodny gadżet do nauki

Słuchawki bezprzewodowe czy to wygodny gadżet do nauki
Słuchawki bezprzewodowe czy to wygodny gadżet do nauki

Słyszałeś teorię o tym, że słuchanie muzyki może pomóc w przyswajaniu wiedzy i sprawia, że w pracy jesteśmy bardziej produktywni? A może sam stosujesz tego rodzaju muzykoterapię w swoim życiu? My korzystamy z tego często, postanowiliśmy więc sprawdzić, czy słuchawki bezprzewodowe są wygodnym gadżetem przy nauce!

Słuchawki nauszne czy douszne?

Słuchanie muzyki przy nauce może korzystnie wpływać na naszą koncentrację, może się jednak zdarzyć tak, że będzie przeszkadzać pozostałym domownikom. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest w takim wypadku słuchanie jej przez słuchawki. Do wyboru mamy kilka opcji. Do tej pory głównym kryterium wyboru słuchawek było to, czy są to słuchawki nauszne czy douszne. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak najważniejszym kryterium zawsze powinna być wygoda użytkownika. Chociaż słuchawki nauszne często rozpraszają dźwięk i sprawiają, że jest on słyszalny również przez osoby obok nas, to jednak wielu ludzi nie przepada za wkładaniem sobie czegokolwiek w małżowiny usznej, a jej zatkanie może powodować nawet bóle głowy. Dlatego też nie będziemy rozwodzić się nad zaletami i wadami tych rodzajów słuchawek z przeświadczeniem, że to, które z nich są lepsze zależy jedynie od wygody i komfortu osoby, która je nosi.

Słuchawki bezprzewodowe do nauki

Słuchawki bezprzewodowe gadżetem do nauki

Obecnie stajemy przed nowym wyborem w świecie słuchawek. Czy lepiej wybrać klasyczny model przewodowy, czy może taki bez kabla? Przetestowaliśmy i dla nas odpowiedź jest jasna – zdecydowanie wygrywają słuchawki bezprzewodowe! Kto raz spróbuje, temu z pewnością nie umknie komfort, jaki niesie ze sobą to rozwiązanie. Urządzenia te podłącza się do źródła muzyki (telefonu, komputera lub laptopa) za pomocą bluetooth lub WiFi. Sygnał jest bardzo mocny i doskonałej jakości – jeśli chodzi o jakość dźwięku nie ma absolutnie żadnej różnicy w porównaniu z tym płynącym kablem. Różnica natomiast jest w wygodzie. Każdemu zapewne zdarzyło się szybko wstać od stołu zapominając o słuchawkach na (lub w) uszach. Nieprzyjemne szarpnięcie i nierzadko laptop zrzucony na podłogę dla nikogo nie są przyjemnością. Takich sytuacji nie ma w przypadku użytkowania słuchawek bezprzewodowych. Korzystając z nich nie musisz się martwić o plączące się kable, zastanawiać się, czy najpierw włożyć bluzę, czy słuchawki i nic nie krępuje Twoich ruchów. Po prostu – wkładasz je w uszy (lub zakładasz na głowę), podłączasz i możesz oddać się przyjemności słuchania ulubionych utworów. Przy nauce i pracy taki komfort to podstawa, dlatego jesteśmy zdania, że jest to gadżet, który koniecznie trzeba mieć!

Słuchawki bezprzewodowe do nauki

Tutaj znajdziesz ranking słuchawek bezprzewodowych.

Czy muzyka faktycznie pomaga w nauce?

Odnośnie tego, czy muzyka faktycznie pomaga w przyswajaniu wiedzy czy produktywności powstało wiele badań. Naukowcy od lat starają się wykazać zależność między efektywnością nauki a rodzajem słuchanej w danym momencie muzyki. Faktem jest, że kiedy podczas wysiłku umysłowego towarzyszą nam nasze ulubione dźwięki jesteśmy w lepszym nastroju i pozytywniej nastawieni do tego, co robimy. Będąc szczęśliwszymi szybciej wykonujemy nasze obowiązki, które skojarzone z przyjemnością płynącą z słuchania muzyki mijają nam szybciej.