Na czym polega coaching osobisty?

Na czym polega coaching osobisty?
Na czym polega coaching osobisty?

Coaching to nie moda, to efektywny sposób na poprawę efektywności pracy.

Coach nie jest ekspertem w każdej dziedzinie, nie musi posiadać wiedzy z zakresu wykonywanych przez swoich klientów obowiązków. Coach to nie wyrocznia czy psychoanalityk, dlatego podczas korzystania z jego usług nie otrzymasz gotowego rozwiązania dla Twoich problemów. To, co wyróżnia coaching spośród innych form szkoleń oraz doskonalenia swoich umiejętności jest przede wszystkim indywidualny charakter całego procesu.

Podczas swojej pracy coach nie skupia się na tym, co było, ale pozwala odpowiedzieć na pytanie – co chcemy osiągnąć w przyszłości, dzięki czemu możliwe jest określenie konkretnych celów, do których dążymy i rozpoczęcie procesu ich realizacji.

Istotą coachingu osobistego jest przede wszystkim pomoc konkretnej osobie w przeprowadzeniu zmian i odnalezieniu najlepszej drogi samorozwoju. Coaching pozwoli Ci:

  • Przyśpieszyć tempo rozwoju osobistego oraz zawodowego
  • Znaleźć równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym
  • Podnieść efektywność codziennie wykonywanych obowiązków
  • Nauczyć się korzystać nie tylko z wiedzy, ale także naturalnych umiejętności
  • Wykorzystać potencjał indywidualnych zasobów i zmaksymalizować własną efektywność
  • Uruchomić własną drogę rozwoju i odnaleźć wewnętrzną motywację do działania

Istnieje wiele zalet korzystania z coachingu, ale najważniejszą z nich jest możliwość odkrycia często głęboko ukrytych, a niezwykle cennych w codziennej racy oraz życiu prywatnym umiejętności, o których istnieniu nie mamy pojęcia.

Choć coaching jest przede wszystkim kojarzony z biznesem, to tak naprawdę może z tej formy szkolenia skorzystać niemal każdy – warunkiem koniecznym jest chęć podążania do przodu i ukierunkowanie na rozwój, a nie rozpamiętywanie przeszłości i badanie jej wpływu na teraźniejszość.

Jeżeli chcesz działać w sposób bardziej efektywny, to doskonały impuls do działania zapewni Ci Akademia Sokrates. Coaching pozwoli Ci odnaleźć właściwą drogę, zyskać motywację oraz określić najważniejsze cele, w których kierunku chcesz podążać. Postaw na bezcenną wartość, jaką da Ci codzienna praca z coachem. Dzięki zadawanym przez Twojego trenera pytaniom nie tylko szybciej znajdziesz rozwiązanie problemów, które do tej pory wydawały się niemożliwe do rozwiązania, ale także odkryjesz swoje indywidualne talenty, predyspozycje i zasoby pozwalające zwiększyć efektywność pracy i odnieść sukces.

Może Ci się również spodoba