Levelee – innowacyjny kreator szkoleń internetowych

Już wkrótce na rynku zadebiutuje Levelee – pierwszy w Polsce zautomatyzowany kreator szkoleń internetowych, który pozwala jednocześnie monitorować postępy i zaangażowanie uczestników. Rozwiązanie jest skierowane do przedsiębiorstw dowolnej wielkości, w tym profesjonalnych firm szkoleniowych.

Levelee to platforma internetowa, która pozwala w prosty sposób tworzyć różnego rodzaju interaktywne kursy, prezentacje, testy i ankiety. Za jej pomocą można online, w czasie rzeczywistym, przygotować kompleksowe szkolenie, jak również zbadać opinie uczestników i sprawdzić poziom ich wiedzy na temat wybranego zagadnienia. Do udziału w szkoleniach można zaprosić dowolną liczbę osób, których postępy i zaangażowanie są prezentowane w formie zestawu danych statycznych. W ten sposób firma dowiaduje się np. czy dany uczestnik zapoznał się z materiałami szkoleniowymi lub ile czasu poświęcił na przyswojenie wiedzy czy wypełnienie testu. Wszystkie szkolenia można dodatkowo wzbogacić o elementy grywalizacji, tworząc rankingi i konkursy z nagrodami dla najbardziej aktywnych uczestników.

– Levelee jest odpowiedzią na zapotrzebowanie biznesu w zakresie dostępu do rozwiązań pozwalających łatwo, efektywnie i tanio szkolić pracowników lub partnerów. Mogą z niego korzystać profesjonalne firmy szkoleniowe, którym system pozwala znacząco przyspieszyć pracę i obniżyć koszty – powiedział Piotr Karpiński, twórca i pomysłodawca Levelee. – To także doskonałe narzędzie do utrwalania wiedzy zdobytej podczas tradycyjnych szkoleń oraz oceny ich faktycznego wpływu na podnoszenie kwalifikacji kadr – dodaje Karpiński.

Levelee – innowacyjny kreator szkoleń internetowych

Levelee – innowacyjny kreator szkoleń internetowych

Levelee umożliwia wgrywanie materiałów szkoleniowych w formacie PDF, ale daje też dostęp do zaawansowanego kreatora, który pomaga, krok po kroku, stworzyć profesjonalną prezentację. Również konstruowanie testów i ankiet jest w pełni zautomatyzowane i nie wymaga posiadania wiedzy programistycznej. Wystarczy ustalić takie parametry, jak rodzaj pytań, liczba punktów przyznawanych za poszczególne odpowiedzi czy godziny rozpoczęcia i zakończenia kursu. System poprzez wewnętrzne powiadomienia, wiadomości e-mail oraz SMS-y sam przypomina uczestnikom o zaplanowanym szkoleniu czy oczekującym na wypełnienie teście. Dostęp do wszystkich materiałów szkoleniowych będzie możliwy zarówno przy użyciu komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Platforma Levelee zostanie udostępniona w modelu abonamentowym, który będzie bardzo konkurencyjny w stosunku do istniejących na rynku narzędzi szkoleniowych. W jednym z jego wariantów pojawi się możliwość zamówienia gotowej platformy szkoleniowej, opracowanej na podstawie dostarczonych materiałów. Oficjalny start systemu został zaplanowany na połowę drugiego kwartału 2015 roku.

***

O projekcie

Platforma Levelee została zaprojektowana i opracowana przez firmę FORMATIC, specjalizującą się w organizacji szkoleń i imprez webowych oraz tworzeniu aplikacji mobilnych i materiałów marketingowych. Prace nad projektem Levelee są finansowane z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.2. Zespół projektowy Levelee pracuje obecnie nad kolejnymi modułami platformy, obejmującymi m.in. obsługę materiałów wideo i webinariów.

Źródło: informacja prasowa

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Direct napisał(a):

  Dzięki za tą informację. Organizuję szkolenia już od kilku lat. Na razie korzystam z NavigatorWiedzy ale z pewnością skorzystam z sposobności i wypróbuję również Levelee, gdyż z tego co widzę prezentuje się całkiem przyzwoicie. Pozdrawiam
  Direct ostatnio opublikował…Czym jest Gembird MF-95-01?My Profile

 2. Piotr Skrzypczak napisał(a):

  Fajnie, że coś się dzieje w tym temacie, bo faktycznie na polskim rynku brakuje takich rozwiązań. Czekam z niecierpliwością na recenzję narzędzia, bo sam szukam platformy, która pozwalałaby na wygodny rozwój na podstawie kursu online.
  Piotr Skrzypczak ostatnio opublikował…Wzór CV – Pomarańczowa WońMy Profile

 3. Adam napisał(a):

  Na pewno to będzie dobre narzędzie dla firm, które zajmują się szkoleniami. Teraz będą mogli przenieść swoją działalność do internetu.
  Adam ostatnio opublikował…10 najważniejszych wskazówek dla początkującego kamerzysty.My Profile

 4. Ela napisał(a):

  Ciekawa platforma. Podobne możliwości ma Moodle. Jednak Levelee wygląda na bardziej przystępny i graficznie ciekawiej wygląda.