Narzędzia rozpoznawania pisma odręcznego od MyScript

Istnieją takie sytuacje, w których dużo szybciej wychodzi nam napisanie czegoś odręcznie niż z pomocą klawiatury. Dotyczy to szczególnie znaków specjalnych, których nie znajdziemy na zwykłej klawiaturze. Wstawianie poszczególnych symboli może być dość czasochłonne jeżeli musimy ułożyć np. jakieś skomplikowane równanie matematyczne. Są też tacy, którzy nie mają wprawy w szybkim pisaniu na klawiaturze i preferują tradycyjne sposoby sporządzania notatek. Dlatego z pomocą przychodzi MyScript – developer, który udostępnia narzędzia umożliwiające rozpoznawanie pisma odręcznego w kilkudziesięciu językach (również polskim), dostępne na platformę Android.

MyScript Calculator

Generalnie nie ma nic niezwykłego w kalkulatorach powszechnie dostępnych w internecie. Jest jednak taki, który ma jedną przydatną funkcjonalność: rozpoznaje pismo odręczne, a następnie przekształca je na zwykły tekst. Ta aplikacja to MyScript Calculator.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Przy przeprowadzaniu podstawowych działań matematycznych  typu: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie nie ma większego problemu. Jednak gdy musimy przeprowadzić bardziej skomplikowaną operację z pierwiastkami, ułamkami czy też logarytmami najszybciej jest je po prostu wpisać odręcznie, bez klikania w różne przyciski odpowiedzialne za konkretną funkcję matematyczną. Obliczone działania możemy skopiować, przesłać poprzez e-mail lub opublikować na portalach społecznościowych (Facebook i Twitter).

MyScript Calculator

Zastosowanie kalkulatora to nie tylko pomoc w zwykłych obliczeniach. Aplikację można wykorzystać przy sporządzaniu różnych pomocy matematycznych czy testów. Wystarczy odręcznie napisać działania, a następnie wygenerowaną wersję tekstową wkleić do edytora tekstu. Oszczędzamy przez to sporo czasu przy wklejaniu każdego znaku osobno.

Żeby nie było do końca tak różowo… trzeba posiadać umiejętność dość starannego pisania, gdyż aplikacja nie zawsze daje sobie radę z rozpoznaniem wszystkich znaków.

MyScript Calculator App

MyScript Stylus

Aplikacja o podobnym charakterze co poprzednia tyle, że przeznaczona do rozpoznawania tekstu.  Rozpoznaje słowa, a w dodatku poszczególne polskie litery pisane zarówno rysikiem jak i palcem.  Jeżeli chcemy coś poprawić w napisanym tekście nie musimy używać „backspace’a” – nanosimy poprawkę już w samym tekście.

MyScript Stylus

Aplikacja rozpoznaje tekst pisany odręcznie w 63 językach (w tym wspomniany wyżej polski). Dopasowuje się do trybu pracy zarówno w orientacji poziomej jak i pionowej, pozwala pisać bez przerwy w pozycji poziomej, rozpozna też słowa pisane kursywą.

Nie jest jeszcze tak dopracowana jakbyśmy sobie tego życzyli, ale to i tak duży krok naprzód w kierunku rozpoznawania pisma odręcznego.

Obie aplikacji można pobrać z Google Play.

 

Może Ci się również spodoba