Poprawka do Moodle 2.0.1 dla IdeaWebserver

Wraz z pojawieniem się wersji Moodle 2.0.1 powstał problem z instalacją oprogramowania (błąd: Web server software is not supported) na niektórych serwerach hostingowych (m.in. na home.pl).

Na forum moodle.org znajdziemy informację o poprawce do Moodle 2.0.1, która pozwala na instalację na serwerze IdeaWebServer. Działa prawidłowo z rozszerzeniem PHP mysqli, które obsługuje połączenia z serwerem MySQL 4.1 i kolejnymi wersjami.

Fix można znaleźć na stronie: http://portalplonsk.pl/moodle_2_ideawebserver.html

Aktualizacja: Obecnie jest już poprawka do Moodle w wersji 2.0.3

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. anja napisał(a):

  Nie rozumiem, to na home – moodle nie wejdzie?

  • admin napisał(a):

   Da się zainstalować, w tym celu powstała poprawka. Jeśli byłyby jakieś problemy proszę dać znać.

 2. anja napisał(a):

  Jestem zupełnym laikiem.
  Wiem jak przenieść moodle na serwer przez ftp, ale jak z poprawką co z nią zrobić? w całości przenieść? i który ewentualnie plik z poprawki?
  I co jeśli mam windowsa- nie bawić się w to bo windows nie da rady?

  • admin napisał(a):

   1. Należy rozpakować poprawkę i wszystkie pliki znajdujące się w katalogu pliki_i_katalogi_do_nadpisania przenieść na serwer (zastąpić nimi już istniejące w strukturze katalogów moodle). Obecnie poprawka dotyczy moodle w wersji 2.0.3.
   2. Założyć katalog moodledata (najlepiej na zewnątrz całej instalacji) i nadać mu uprawnienia do zapisu dla serwera www, np. 777 (można to zrobić z poziomu klienta ftp)
   3. Rozpocząć instalację. W kroku instalacji dotyczącej potwierdzenia ścieżek należy podać prawidłową lokalizację katalogu z danymi moodledata.

   • anja napisał(a):

    „(najlepiej na zewnątrz całej instalacji) i nadać mu uprawnienia do zapisu dla serwera www, np. 777 (można to zrobić z poziomu klienta ftp)”
    Na zewnątrz instalacji – czyli po prostu katalog moodle i katalog moodledata?
    A uprawnienia do zapisu dla serwera co to za licho? Można to zrobić z poziomu http://ftp.? To znaczy jak?
    Oj chyba zbyt duży ze mnie laik 🙂
    Dzięki!

   • admin napisał(a):

    tak – osobno moodle i moodledata. Nie wiem z jakiego klienta ftp korzystasz, ale np. w filezilla masz pod prawym przyciskiem myszy opcję „Prawa pliku” i tam możesz zaznaczyć odpowiednio „odczyt, zapis, wykonanie” lub wpisać wartość numeryczną (777). Bez nadania odpowiednich uprawnień do katalogu serwer www nie będzie miał możliwości niczego do niego zapisać,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge