Matematyka – co o niej sądzą polscy uczniowie?

Matematyka - co sądza o niej polscy uczniowieMatematyka – królowa nauk, przez jednych uwielbiana, innym spędza sen z powiek. Można za nią nie przepadać – każdy jednak postęp technologiczny ma w niej swoje korzenie. To właśnie matematyka pozwala nam na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i wykorzystywania tej wiedzy w życiu codziennym. Nie bez powodu matematyka jest też najpopularniejszym przedmiotem wśród korepetytorów zostawiając daleko w tyle inne dziedziny nauki: biologię czy historię.

Ale co tak naprawdę sądzą o niej polscy uczniowie?

Dzięki uprzejmości edukacyjnego portalu społecznościowego zadane.pl mamy możliwość zamieszczenia wyników badań przeprowadzonych wśród polskich uczniów, które w przejrzysty sposób pokazują jak matematyka jest przez nich postrzegana.

Matematyka - co sądza o niej polscy uczniowie

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Matematyczny pisze:

    Ciekawy artykuł z dużą ilością danych statystycznych i infografikami. Ciekawe jak wygląda stosunek do matematyki na studiach? Czy studenci mają podobny stosunek do nauk matematycznych jak uczniowie?

  2. agatajas pisze:

    Ja uważam że nauka tego przedmiotu jest dość prosta a do tego można wykorzystać darmową platforma Preply do nauki matematyki