Syntezator mowy IVONA TTS – program zmieniający tekst na mowę

Syntezator mowy IVONA TTS - program zmieniający tekst na mowęSyntezator mowy IVONA TSS jest jednym z najciekawszych polskich projektów, który można stosować szeroko również w e-learningu. W chwili obecnej projekt jest częścią Amazon.com.

Spektrum zastosowania tego oprogramowania jest naprawdę szerokie – w zasadzie wszędzie tam, gdzie uzasadniona jest zamiana tekstu na mowę. Aplikacja wykorzystuje „algorytmy syntezy mowy w oparciu o elementy sztucznej inteligencji i mowy ludzkiej, jako interfejsu komunikacji z komputerem” (źródło: www.ivona.com).

Twórcy programu systematycznie poszerzają portfolio głosów, które wykonane są w technologii BrightVoice. Dzięki zastosowaniu tej technologii odczytywany tekst nie brzmi sztucznie, jest bardziej ekspresyjny i wyrazisty – co w efekcie przyczynia się do tego, że praktycznie nie jesteśmy w stanie zorientować czy mamy do czynienia z żywym człowiekiem czy też z syntezatorem mowy. Pełną listę głosów można odsłuchać na stronie producenta oprogramowania. Ivona Android

Syntezator mowy można z powodzeniem wykorzystywać w e-szkoleniach, dzięki czemu możemy je kierować również do osób słabo widzących oraz tych osób, które cenią sobie mobilność (np. możliwość odsłuchania szkolenia w trakcie jazdy samochodem, rowerem itd.).

Oprócz klasycznej wersji na Windowsa jest również wersja mobilna dla urządzeń z systemem Android, dostępna na play.google.com. Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy tylko w ustawieniach głosowych zmienić domyślny mechanizm przetwarzania tekstu na mowę na IVONA Text-to-Speech HQ i gotowe. W katalogu oprócz polskiego głosu można pobrać również m.in. angielski, niemiecki, hiszpański i francuski.

Ciekawym produktem z punktu widzenia developerów może być IVONA Speech Cloud (Software as a Service) – tutaj mamy szerokie pole do popisu, gdyż architektura tego rozwiązania pozwala na tworzenie mowy w praktycznie dowolnym języku programowania. Wystarczy wpisać kilka linijek kodu odpowiedzialnych za generowanie mowy do własnej aplikacji i już gotowe.

Dzięki takiemu rozwiązaniu  IVONA Speech Cloud można stosować praktycznie we wszystkich urządzeniach i usługach posiadających dostęp do Internetu (PC, notebook, netbook, smartphone, czytnik ebooków, strony www itp.)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge